Reklama

simplysign aigen business to in aigen im ennstal alles über simplysign werbe gmbh adressen telefonnummern bewertungen relevante links amp mehr

Baterie wielootworowe do nowoczesnych łazienek PDF Drukuj EmailGdy urządzamy salon kąpielowy, długo zastanawiamy się nad wyborem wanny i glazury. Armaturę czasem traktujemy tylko jako uzupełnienie aranżacji. Nie jest to dobre. Jeśli zależy nam na nowoczesnych bateriach, na przykład wielootworowych, musimy pomyśleć o nich zdecydowanie wcześniej niż na etapie dobierania dodatków.

Bateria wielootworowa od tradycyjnej różni się tym, że jej poszczególne części – wylewkę, uchwyty do regulacji strumienia i temperatury, rączkę natrysku – montuje się osobno, każdą w oddzielnym otworze.  Mogą być baterie trzy-, cztero- albo pięciootworowe.

Otwory powstają często na rancie wanny, który powinien  mieć z tego względu odpowiednią szerokość. Inną opcją jest umieszczenie baterii na obudowie wanny albo na specjalnej półce tuż przy wannie. Trzeba przewidzieć miejsce na wewnętrzny mechanizm czy stelaż baterii – niewidoczny na zewnątrz, ale potrzebujący przestrzeni, w której można go ukryć.  Z tych właśnie powodów o wyborze rodzaju baterii należy decydować na początku remontu, a nie na jego finiszu.Bateria wielootworowa jest synonimem nowoczesności i luksusu w łazience. Wybrany do przykładowej aranżacji czterootworowy, stojący model Algeo Square zamontowano na półce  przy wolnostojącej wannie. Składa się z charakterystycznej płaskiej i dość długiej wylewki –  na jej końcu znajduje się perlator napowietrzający strumień, dzięki czemu zużywa się wody mniej. Osobno ulokowano płaski uchwyt i nieduży, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk. Oddzielnym elementem jest także wyciągana rączka natrysku o minimalistycznej, geometrycznej formie. Niewidoczny wąż natrysku nie przeszkadza, nie plącze się podczas kąpieli. Baterię pokryto chromowaną powłoką, co sprawia, że jest ona odporna na korozję i pięknie błyszczy.

Pełne subtelnej elegancji baterie wielootworowe Algeo Square dobrze się prezentują w przestronnych salonach kąpielowych, urządzonych w stylu retro, vintage czy glamour. Świetnie komponują się z płytkami w białą cegiełkę. Z bielą ścian, delikatnymi sztukateriami, dużymi oknami o klasycznych szprosach harmonizuje  też podłoga naśladująca tradycyjny parkiet w jodełkę.

W strefie umywalki uwagę zwracają wiszące białe półki, nablatowa umywalka w formie misy i szerokie lustro. W jednej łazience dobrze jest montować baterie z tej samej serii. W aranżacji mamy więc nablatowy, stojący model umywalkowy Algeo Square.Ciekawym uzupełnieniem kompozycji jest toaletka z lustrem i stylowym, drewnianym  krzesłem o oparciu z wikliny. Usytuowana w pobliżu wanny, a także okazałej palmy w donicy, tworzy buduarowy klimat. Przykuwającym uwagę akcentem jest duży obraz zawieszony nad wanną.

Do każdego wnętrza, zarówno urządzonego w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu będzie pasowała chromowana bateria wielootworowa Metalia 56. Z czterech osobnych otworów „wyrastają” opływowa wylewka, nieduży uchwyt i przełącznik natrysku. Wyciągana rączka natrysku ma tradycyjny kształt słuchawki. Wąż prysznicowy jest ukryty pod wanną. Bateria wyposażona została w regulator ceramiczny FerroClick.  

Wielootworowa Metalia 57 wyróżnia się swym oryginalnym designem. Posiada przede wszystkim efektowną wylewkę kaskadową, a także niedużą, wyciąganą rączkę natrysku i automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Producent daje na ten model siedem lat gwarancji. Bateria będzie doskonale wyglądała w łazience urządzonej w nowoczesnym stylu.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.FERRO www.ferro.pl
press box

 
Joomla SEF URLs by Artio
no prescription drugs } Canadian pharmacy online sorry.