ATAL S.A. ukończył II etap osiedla Ligota Park

Deweloper Atal zakończył realizację I i II etapu inwestycji Ligota Park, zespołu apartamentów mieszkaniowych znajdujących się w Katowicach. Mieszkania zostały oficjalnie oddane do użytku na specjalnej uroczystości otwarcia osiedla, która odbyła się 18 września br.

Osiedle Ligota Park znajduje się pomiędzy dwoma modnymi dzielnicami Katowic – Ligotą oraz Brynowem.  Lokalizacja ta gwarantuje przyszłym mieszkańcom inwestycji Atal ciszę i spokój, dzięki dużej ilości terenów zielonych, zapewniając jednocześnie dostęp do bogatej infrastruktury usługowo-handlowej. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość szybkiego i wygodnego dojazdu do centrum miasta.

Do tej pory oddano do użytku z I i II etapu 232 mieszkania o metrażu wynoszącym od 33 do 150 m2. Wolnych pozostaje do sprzedaży 60 lokali. Cena za m2 mieszkania wynosi 5.136 zł brutto. W przygotowaniu jest druga część inwestycji, która przewiduje wybudowanie dodatkowe 180 mieszkań.

Docelowo osiedle Ligota Park będzie posiadać 416 apartamentów, które zostaną rozmieszczone w 8 budynkach. Pierwotnie zakładaliśmy zakończenie prac na początku 2011 roku, niemniej jednak prace postępują na tyle szybko, że prawdopodobnie ostatni etap zostanie ukończony  w 2010r. – mówi Zbigniew Juroszek, Prezes Zarządu Atal S.A..

Zespół apartamentów został zaprojektowany przez Wojciecha Wojciechowskiego, renomowanego i wielokrotnie nagradzanego architekta, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu osiedli mieszkalnych. Myślą przewodnią wizualnego aspektu osiedla jest idea miasta-ogrodu, koncepcja ta cieszyła się największą popularnością na początku XX wieku. Ideę tę obecnie zaadaptowano do potrzeb i oczekiwań nowoczesnego mieszkańca Katowic, tworząc enklawę zieleni w intensywnie rozwijającej się górnośląskiej aglomeracji.

 Atal S.A. jest deweloperem, który powstał na początku lat 90 dwudziestego wieku. Zrealizował wiele udanych inwestycji na terenie największych miast w Polsce, w tym takie projekty jak: Błękitne Osiedle oraz Osiedle Morelowe we Wrocławiu,  czy też osiedle przy ul. Chrzanowskiego we Wrocławiu. Obecnie realizowane inwestycje to: Zielona Etiuda, Osiedle Mieszczańskie, Osiedle na Księżu Małym, Ville Murano we Wrocławiu, Osiedle Bronowice w Krakowie, Ligota Park w Katowicach oraz Nowe Polesie w Łodzi.


CORE PR
{jcomments on}