Budownictwo na miarę XXI wieku

Budowanie z wielkiej płyty odeszło już w zapomnienie.  Obecnie deweloperzy dbają nie tylko o to, by zapewnić ludziom dach nad głową, ale coraz ważniejsza staje się forma architektoniczna, wykończenie klatki schodowej czy wygląd podwórka.
Już na etapie projektu graficznego uwzględnia się nie tylko nowoczesność bryły, ale  i funkcjonalność budynku. W planach budowlanych apartamentowców pojawiają się mieszkania o różnych powierzchniach, od maleńkich- jednopokojowych, po wielkometrażowe typu penthouse, jak również komórki lokatorskie, piwnice, podziemne garaże i lokale użytkowe. Wszystko, by jak najlepiej spełnić wciąż rosnące oczekiwania potencjalnych nabywców.

Współczesne budownictwo pozwala na wyrażenie własnego stylu. Budynek oddawany przez dewelopera do użytku mieszkańców nie jest już, tak jak było to dawniej, długim i wysokim klockiem z betonowej płyty. Budynki mogą przyjmować dowolne kształty- prostokątne, kwadratowe, zbliżone do litery U,  w środku której znajdować się będzie podwórko wraz z placem zabaw dla dzieci. Stają się wręcz miłe dla oka.
Mamy świadomość, że teraz liczy się estetyka budynku. Nasi klienci poszukują innowacyjnych rozwiązań, miejsc gdzie będą z przyjemnością wracać, by odpocząć po ciężkim dniu pracy. Ważny jest dla nich nie tylko wygląd konkretnego mieszkania, ale też to, jak prezentuje się całe osiedle. W związku z tym każdy deweloper wkłada mnóstwo czasu i uwagi,  już na etapie projektowania danej inwestycji, tak, by przykuć później uwagę potencjalnych nabywców i swym projektem zachęcić ich do wybrania właśnie tej nieruchomości – mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

Nie tylko lokalizacja
Przy wyborze mieszkań kierujemy się już nie tylko lokalizacją, ale także, a czasem przede wszystkim, wyglądem budynku i poszczególnych mieszkań w nim się znajdujących. Ważne jest ustawienie względem stron świata, doświetlenie pomieszczeń, ilość pięter, wygląd klatek schodowych i okolicznych skwerów. Młodzi ludzie, planujący założenie bądź też powiększenie rodziny, będą przede wszystkim poszukiwać miejsc przyjaznych dzieciom, stąd też troska inwestorów o zagospodarowanie przestrzenne osiedli. Istotnym przy podejmowaniu decyzji o zakupie może stać się również fakt, iż na parterze apartamentowca pojawi się sklep spożywczy, restauracja, czy poczta, co niesamowicie ułatwi załatwienie codziennych sprawunków. Zdarza się, że ludzie wybierają nieruchomości w gorszej lokalizacji ale spełniające ich oczekiwania związane z funkcjonalnością i ogólnym wyglądem osiedla. Zważywszy na rozwój miast, może okazać się w niedługim czasie, że ta na pozór gorsza lokalizacja stanie się wręcz wymarzoną, co spowoduje, iż nabyte mieszkanie będzie cieszyło jeszcze bardziej.

Cena a jakość
Często potencjalni nabywcy obawiają się tego, iż będą musieli zapłacić więcej, aby mieszkać w wymarzonej nieruchomości. W ich głowach roztacza się wizja idealnego budynku, perfekcyjnie wykończonego z pięknym ogródkiem, który pomimo lokalizacji w centrum miasta pozwoli na zachowanie chociaż odrobiny zieleni. U polaków budzi się skojarzenie, że jeśli coś jest tanie to zapewne jest złe, ale w dzisiejszych czasach wcale nie musi tak być. Deweloperzy by przyciągnąć klientów stawiają na inwestycje nowoczesne, ale jednocześnie niedrogie, zwłaszcza w dobie rosnącej wciąż popularności programu Rodzina na Swoim, dzięki któremu kupujący mogą otrzymać  rządową dopłatę do 50% odsetek od kredytu.
Niektórzy deweloperzy stawiają na budowanie tańszych mieszkań, ale przy tym dbają o wysoki standard. Są to mieszkania dostosowane metrażowo do obecnych potrzeb nabywców dzięki czemu nie ma problemu z ich zbytem, co zapewnia firmom deweloperskim płynność finansową, a co za tym idzie możliwość zainwestowania w budowę kolejnych nieruchomości.
Często może okazać się, że inwestycje, w których cena metra kwadratowego będzie niższa, mogą być wykonane dużo porządniej niż te na pozór prestiżowe i drogie. Wszystko zależy od podejścia danego dewelopera i profesjonalizmu ekipy budowlanej.  

Styl, szyk, nowoczesny design

Konkurencja na rynku deweloperskim wciąż rośnie. Firmy prześcigają się tworząc coraz to nowsze formy i wykończenia swoich inwestycji. Liczy się nowoczesny styl. Świetnym przykładem takiego właśnie wpisania się w nowatorski ,wielkomiejski design może być nowopowstały apartamentowiec na ulicy Człuchowskiej w Warszawie wybudowany przez firmę Wawel Service.
Warszawa jest miastem ludzi aktywnych zawodowo, poszukujących najnowszych rozwiązań. Swym klimatem nawiązuje do stolic innych europejskich miast dlatego też jej architektura musi być niebanalna.  Apartamentowiec na Człuchowskiej nie jest zwykłym blokiem mieszkalnym. Deweloper postanowił zadbać o to by mieszkańcy wracali do swoich mieszkań z radością i by związali się z tym budynkiem w związku z czym zatroszczono się o interesującą formę budowli, ale także o innowacyjne wykończenie klatek schodowych.
Międzynarodowej sławy krakowski interdyscyplinarny artysta abstrakcjonista – Ryho Paprocki zaprojektował płaskorzeźby w holach, których odlewy betonowe złożone w kompozycję nadają niepowtarzalny klimat nowoczesnemu wnętrzu. Drugim etapem współpracy dewelopera z Paprockim jest patio, na którym została zainstalowana fontanna.
Jako firma wrażliwa artystycznie, angażujemy sie w promocję polskiej sztuki. Kreujemy w swoich apartamentowcach sztukę, która staje się integralną częścią kompozycji budynków i wprowadza niepowtarzalny klimat inwestycji – mówi Bartłomiej Rzepa.
Dbałość o to, by osiedla posiadały indywidualny charakter i swoja duszę, sprawdza się, o czym świadczy spore zainteresowanie tego typu inwestycjami. Ludzie otwarci na nowinki budowlane chętniej wybierają właśnie takie apartamentowce niż odchodzące już w zapomnienie klasyczne budownictwo.

Dbając o kulturę architektoniczną, infrastrukturę i urbanistykę deweloperzy zdobywają przychylność potencjalnych klientów. Polskie osiedla zaczynają przybierać inną formę, nie można ich już nazwać blokowiskami. Mieszkanie w budynku wielorodzinnym przestaje być już uciążliwe z racji wyglądu i funkcjonalności takich miejsc. Dzięki nowoczesnemu podejściu deweloperów możemy śmiało chwalić się naszymi mieszkaniami w blokach, zwanych obecnie apartamentowcami.

Times Square Public Relations

{jcomments on}