Ceny wynajmu powierzchni magazynowej

Ceny wynajmu powierzchni magazynowej w Polsce są w dużym stopniu uzależnione od lokalizacji. Za wynajem magazynu najwięcej zapłacimy w województwie mazowieckim, a najmniej – w opolskim. Z kolei największe magazyny znajdziemy w Wielkopolsce i na Mazowszu. Przedstawiamy zestawienie cen wynajmu powierzchni magazynowej w serwisie otoDom.pl.

Ceny wynajmu magazynów wahają się średnio o +/- 20 proc. w zależności od województwa, w którym się znajdują. Największe „odchylenie” od średniej obserwujemy w mazowieckim, gdzie przeciętna cena wynajmu (27,43 zł/1m2) jest wyższa o ponad 92 proc. od średniej krajowej (14,21 zł/1m2). Innymi „drogimi” województwami są: śląskie, pomorskie i podlaskie. Najtaniej wynajmiemy magazyny w opolskim (9,64 zł/1m2), a inne „niedrogie” regiony to Lubuskie i Łódzkie.

Jak wynika z analiz otoDom.pl najwięcej ogłoszeń wynajmu powierzchni magazynowej pochodzi z województwa mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. Jest to zrozumiałe ze względu na wysokie uprzemysłowienie tych obszarów. Co ciekawe, średnia powierzchnia magazynów w dolnośląskim jest jedną z najniższych w Polsce (570 m2).

W okresie od lutego do lipca 2010 roku użytkownicy serwisu otoDom.pl najczęściej szukali powierzchni magazynowych w województwie: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, dolnośląskim, a następnie małopolskim. Najbardziej pożądane były małe magazyny – w cenie do dwóch tysięcy zł miesięcznie.

otoDom.pl

{jcomments on}