Colliers International oraz CB Richard Ellis rozpoczęły współpracę z firmą ProLogis

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował dziś o podpisaniu umów z firmami CB Richard Ellis (CBRE) i Colliers International, które będą działać w imieniu ProLogis w Polsce jako wyłączni pośrednicy w zakresie wynajmu powierzchni magazynowych firmy.

Celem umów jest zapewnienie wsparcia w zakresie wynajmu magazynów ProLogis oraz zagwarantowanie sprawnej i efektywnej współpracy z potencjalnymi i obecnymi klientami, przy równoczesnym utrzymaniu pozycji lidera na rynku powierzchni magazynowych w Polsce.

“To jest bardzo znacząca wygrana dla CBREi jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy możliwość reprezentowania ProLogis na wyłączność w tej części Europy” – powiedział Tom Listowski, Dyrektor działu powierzchni magazynowych w CBRE. „Nasza stała relacja z ProLogis zarówno w Europie Zachodniej jak też na całym świecie zostanie niewątpliwie wzmocniona dzięki nowemu kontraktowi. Jest nam niezmiernie miło, że ProLogis uważa naszą firmę za jednego ze swoich kluczowych i preferowanych doradców w zakresie nieruchomości”.

„Doceniamy zaufanie jakim obdarza nas ProLogis, jeden z największych dostawców powierzchni magazynowych na świecie” – mówi Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International na region Europy Centralnej i Wschodniej. „Nasze doświadczenie oraz niekwestionowana pozycja lidera na rynku nieruchomości pozwoli zapewnić najemcom najlepszą możliwą ofertę wynajmu magazynów ProLogis.“

„Dzięki podpisaniu umów z CBRE i Colliers International możemy jeszcze bardziej usprawnić nasze działania i skoncentrować się na zarządzaniu nieruchomościami – wszystko po to, by zmaksymalizować satysfakcję naszych Klientów” — powiedział Maciej Madejak, First Vice President ProLogis w Polsce. „Pragnę podkreślić, że nadal przyjmujemy zapytania od innych brokerów. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie pozwoli nam jeszcze szybciej odpowiadać na zapytania Klientów i efektywniej zaspokajać ich potrzeby.”

Umowa powołania wyłącznych agentów weszła w życie w październiku 2009 roku i obejmuje całą wolną powierzchnię magazynową ProLogis w Polsce. Parki logistyczne ProLogis oferujące powierzchnię do wynajęcia zostały podzielone pomiędzy obie agencje regionami. CBRE będzie odpowiadać za obsługę sprzedażową parków w rejonie Polski północnej, centralnej, zachodniej oraz dwóch parków w Błoniu k. Warszawy. Natomiast Colliers zajmie się ofertami wynajmu dla parków zlokalizowanych w rejonie Warszawy oraz Górnego i Dolnego Śląska.

Obecnie portfolio firmy w Polsce, o powierzchni 3.7 mln metrów kwadratowych, składa się z 25 centrów dystrybucyjnych (105 budynków).

Colliers International

 

{jcomments on}