Dolcan laureatem statuetki Top Builder 2011

Dolcan zdobył prestiżową nagrodę Top Builder 2011, w kategorii najlepszego rozwiązania dla budownictwa i architektury, za wprowadzenie na polski rynek koncepcji mieszkań bezczynszowych. Podczas uroczystej gali miesięcznika Builder, statuetkę odebrała z rąk Kapituły konkursu Alicja Dolińska – Dyrektor Marketingu i Reklamy Spółki Dolcan.

Coroczna gala, organizowana przez renomowany miesięcznik budowlany Builder, odbyła się 2 grudnia w pałacu Lubomirskich w Warszawie. W ramach uroczystości rozdano nagrody wyróżniającym się przedstawicielom z sektora budownictwa i nieruchomości. Firma Dolcan otrzymała statuetkę za najbardziej innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku. W ten sposób nagrodzona została nowość wprowadzona przez Spółkę – mieszkania bezczynszowe.   

Jesteśmy dumni z tego, że koncepcja mieszkań bezczynszowych została doceniona przez Kapitułę miesięcznika Builder. Naszym zamiarem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań, dostosowanych do warunków rynku i atrakcyjnych dla naszych klientów. Ponieważ zainteresowanie segmentem mieszkań bezczynszowych stale rośnie, będziemy nadal rozwijać ofertę. – komentuje Alicja Dolińska, Dyrektor Marketingu i Reklamy Spółki Dolcan.

Koncepcja mieszkań bezczynszowych zakłada odstąpienie od tradycyjnych opłat administracyjnych potocznie zwanych czynszem. Chodzi tu o kwoty, które płacone są przez mieszkańców na potrzeby pracowników administracji, dozorcy, księgowej, opłaty za parking czy utrzymanie części wspólnych. W mieszkaniach bezczynszowych firmy Dolcan nie ma części wspólnych, które generują dodatkowe koszty. Nie ma również opłat za miejsce parkingowe. Według szacunków, takie rozwiązanie może przynieść kilkaset złotych oszczędności w skali miesiąca i daje możliwość większej autonomiczności lokatorów.

W ramach segmentu mieszkań bezczynszowych deweloper Dolcan proponuje pięć inwestycji, których budowa została już rozpoczęta lub rozpocznie się w najbliższym czasie. Warszawskie osiedla Konik Polny oraz Kamyk Zielony na Białołęce, Czerwona Jarzębina na Targówku oraz Rudy Rydz w Rembertowie i Pasikonik w Markach, reprezentują zwycięską koncepcję mieszkań bez czynszu. Otrzymanie prestiżowej nagrody Top Builder 2011 potwierdza, że rozwiązanie proponowane przez Dolcan jest hitem na rynku sprzedaży.

Więcej informacji na temat każdej z inwestycji oraz samej idei mieszkań bezczynszowych dostępne jest pod adresami www.mieszkania-bezczynszowe.pl oraz www.dolcan.com.pl


Dolcan Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku nieruchomości w Polsce. Założona w 1991 roku firma zrealizowała ponad 20 inwestycji, w których obecnie mieszkają tysiące rodzin. Deweloper tworzy swoje projekty głównie w aglomeracji warszawskiej a także  w innych miastach Polski:  w Lublinie, Kozienicach, Bydgoszczy i Szczecinie. Spółka specjalizuje się w każdym segmencie budownictwa mieszkaniowego, począwszy od domów jednorodzinnych, po kameralne osiedla, kończąc na ekskluzywnych apartamentowcach.
Branża deweloperska jest głównym i wiodącym aspektem działania firmy, jednak nie jedynym. Grupa Dolcan zarządza również trzema hurtowniami materiałów budowlanych i wykończeniowych, w których klienci otrzymują specjalne upusty, hotelem w Częstochowie, 100-hektarowym łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa Dolcan Dębinki III k/ Serocka. Firma od 1994 roku sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki, która posiada aspiracje do gry w Ekstraklasie piłkarskiej.
Obecnie firma realizuje wiele nowych inwestycji, w tym mający liczyć ponad 1000 mieszkań kompleks Aleja Krakowska, a także kolejne etapy bieżących projektów m. in. Osiedla Zacisze, Magenta czy też Tęczowego.

Dolcan Sp. z o.o. ( www.dolcan.com.pl )
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY DOLCAN (PRESS BOX)

{jcomments on}