Dolcan podsumowuje pierwsze półrocze 2010

Stołeczny deweloper Dolcan podsumował 6 miesięcy swojej działalności w 2010 roku. W pierwszym półroczu nabywców znalazło łącznie 281 mieszkań z oferty spółki. Dodatkowo, deweloper pozyskał już klientów na 10% mieszkań, które powstają w ramach inwestycji Aleja Krakowska, nowego kompleksu realizowanego na granicy warszawskich dzielnic – Ochoty i Włoch.

Spośród znajdujących się w ofercie firmy lokali, największym zainteresowaniem odbiorców cieszyły się warianty 2-pokojowe o powierzchni od 40 do 50 metrów kwadratowych, a także 3 – pokojowe o wielkości 50-60 mkw.  Najlepiej sprzedawały się mieszkania w ramach zlokalizowanej w podwarszawskich Ząbkach inwestycji Osiedle Powstańców oraz na Osiedlu Grabskiego w Lublinie i Osiedlu Tęczowym w Warszawie.

W pierwszym półroczu 2010 roku do naszych klientów należały głównie młode małżeństwa, w wielu przypadkach kwalifikujące do się rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Niewiele mniejsza grupa odbiorców była zainteresowana zakupem lokali jedynie pod ich późniejszy wynajem. Spotkaliśmy się również z sytuacjami, kiedy to osoby starsze kupowały mieszkania dla swoich dzieci lub wnuków, aczkolwiek ten wariant był relatywnie najrzadziej spotykany – mówi Anna Sitnik, Zastępca Dyrektora Działu Sprzedaży Dolcan.

Teoretycznie średnia łączna cena nabywanych mieszkań waha się w granicach 300 – 350 tys. zł, jednak z uwagi na ograniczoną zdolność kredytową, spowodowaną niedawnym kryzysem finansowym, wartość ta jest na poziomie ok. 250 – 300 tys. zł – mówi Rafał Stawski, Zastępca Dyrektora Działu Inwestycji.

Więcej informacji na temat poszczególnych inwestycji dewelopera można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej www.dolcan.com.pl .


Dolcan Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku nieruchomości w Polsce. Założona w 1991 roku firma zrealizowała ponad 20 inwestycji, w których obecnie mieszkają tysiące rodzin. Deweloper tworzy

swoje projekty głównie w aglomeracji warszawskiej a także  w innych miastach Polski:  w Lublinie, Kozienicach, Bydgoszczy i Szczecinie. Spółka specjalizuje się w każdym segmencie budownictwa mieszkaniowego, począwszy od domów jednorodzinnych, po kameralne osiedla, kończąc na ekskluzywnych apartamentowcach.

Branża deweloperska jest głównym i wiodącym aspektem działania firmy, jednak nie jedynym. Grupa Dolcan zarządza również trzema hurtowniami materiałów budowlanych i wykończeniowych, w których klienci otrzymują specjalne upusty, hotelem w Częstochowie, 100-hektarowym łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa Dolcan Dębinki III k/ Serocka. Firma od 1994 roku sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki, która posiada aspiracje do gry w Ekstraklasie piłkarskiej.

Obecnie firma realizuje wiele nowych inwestycji, w tym mający liczyć ponad 1000 mieszkań kompleks Aleja Krakowska, a także kolejne etapy bieżących projektów m. in. Osiedla Zacisze, Magenta czy też Tęczowego.

Dolcan Sp. z o.o. ( www.dolcan.com.pl )
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY DOLCAN (PRESS BOX)
{jcomments on}