Jadalnia sercem każdego domu

Jadalnię bez większej przesady można nazwać sercem domu. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu znajduje się najważniejszy mebel w domu – stół. To on jednoczy wszystkich domowników zachęcając do spędzania wspólnych chwil w rodzinnym gronie, a wygodna i dobrze urządzona jadalnia sprzyja rozmowom i spotkaniom.

Niegdyś jadalnia była oczywistym elementem każdego domu. Trudno było sobie wyobrazić dom bez praktycznej jadalni, w której można po ciężkim dniu pracy zasiąść z rodziną i posłuchać opowieści każdego z domowników. Potem nastały czasy kiedy małe mieszkania i niefunkcjonalne domy nie przewidywały miejsca na takie pomieszczenie. Teraz jadalnie przeżywają swój renesans i stanowią nieodłączną część każdego domu.

Wystrój jadalni powinien nie tylko odprężać i uspakajać, ale przede wszystkim emanować ciepłem. Taki wyjątkowy nastrój i klimat daje nam wnętrze urządzone w egzotycznym, kolonialnym stylu. Wyobraźmy sobie niebanalny stół, który ustawiony w centrum domu przyciąga uwagę każdego gościa, a piękne, często ręcznie wykonane zdobnicze motywy mebli, delikatnie ożywiają jadalnię, wypełniając ją pozytywną energią. To właśnie meble z Dalekiego Wschodu sprawiają, że wnętrze nabiera nowego wyrazu i kokietuje nasze zmysły.  

„Dlaczego tak wielu Klientów decyduje się na styl kolonialny w swoim domu? Ponieważ ma w sobie to coś, co sprawia, że dom staje się tajemniczy i ponadczasowy. Klienci, którzy decydują się na zakup mebli z naszych kolekcji Marco Polo oraz Dekorattex podkreślają, że szukali czegoś innego, unikalnego do swojego wnętrza. Zwracają uwagę na trwałość naszych stołów oraz komfort krzeseł, które nie tylko są dobrze wyprofilowane, ale także precyzyjnie wykonane.” – mówi Małgorzata Kasińska, Prezes Zarządu firmy OPUS-M Sp. z o.o.  

Jadalnia to nie tylko stół i towarzyszące mu krzesła. To także miejsce gdzie przechowuje się serwis kawowy oraz zestaw obiadowy. Bufety, etażerki oraz kredensy w stylu orientalnym pomieszczą przydatne szkliwo, z którego korzystamy podczas uroczystości lub codziennych posiłków. Dlatego warto zaplanować miejsce w jadalni na tego rodzaju mebel. Dzięki temu to pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne i przyjazne dla domowników.

„W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nie dziwi fakt, tak dużego zainteresowania wyposażeniem jadalni. W końcu zbliża się czas rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Każdy z nas chce zadbać, aby te chwile były niezapomniane i magiczne. A meble pochodzące z Dalekiego Wschodu zdecydowanie zapewnią nam wygodę w tym wyjątkowym czasie.” – dodaje Małgorzata Kasińska, Prezes Zarządu firmy OPSU-M Sp. z o.o.        

Nie traktujmy jadalni wyłącznie jako miejsca do spożywania posiłków, postarajmy się nadać jej wyjątkowy charakter oraz klimat. Z jednej strony bowiem wszystkie pomieszczenia naszego domu powinny łączyć się w jedną spójną całość, z drugiej zaś każde z nich z osobna powinno posiadać indywidualny charakter oraz wystrój.

Źródło: OPUS-M Sp. z o.o., www.opusmeble.pl / 08 grudnia 2009

 

{jcomments on}