Konfrontacja wiedzy z praktyką podczas wizyty studentów w zakładzie produkcyjnym KRISPOL

KRISPOL – polski producent kompletu stolarki dla domu gościł w jednym z zakładów produkcyjnych, trzydzieścioro studentów Politechniki Poznańskiej. W ramach wizyty mieli oni szansę zapoznać się z procesem produkcyjnym segmentowych bram garażowych oraz bram przemysłowych. Uwaga gości skupiła się przede wszystkim na praktycznym zastosowaniu metody lean manufacturing w firmie KRISPOL.

Wizyta studentów rozpoczęła się od krótkiej prezentacji o firmie, jej dotychczasowym rozwoju oraz osiągnięciach i nagrodach. Następnie goście zostali oprowadzeni po zakładzie produkcyjnym i zapoznani z tajnikami produkcji bram oraz metodami zarządzania produkcją wdrożonymi w firmie KRISPOL.

Działania skierowane do studentĂłw to element employer brandingu firmy KRISPOL. Rynek pracy jest z perspektywy pracodawcy coraz bardziej konkurencyjny, a spotkania ze studentami pomagają budować wizerunek nowoczesnego i rzetelnego pracodawcy wśrĂłd osĂłb dopiero rozpoczynających zbieranie zawodowych doświadczeń. – mĂłwi Anna Michalak-Siezieniewska, Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju Organizacji. – Jako pracodawca tworzymy warunki do rozwoju zawodowego i osobistego naszych PracownikĂłw. Poprzez rozbudowany program szkoleń podnosimy kwalifikacje, a dzięki licznym projektom stwarzamy dogodne warunki do rozwoju zarĂłwno eksperckiego, jak i w obszarze zarządzania. Zaowocowało to m.in. tym, iĹź w 2017 roku otrzymaliśmy prestiĹźowy tytuł Solidny Pracodawca 2017.

Wizyta studentów nie była pierwszym działaniem edukacyjnym tego typu  w firmie KRISPOL. Do tej pory zakład był już wielokrotnie odwiedzany przez dzieci i młodzież w różnym wieku. Współpraca z Politechniką Poznańską umożliwi studentom tej uczelni m.in. odbywanie praktyk i staży, realizowanie prac dyplomowych, czy prowadzenie pracy badawczej studentów i doktorantów.

Polityka otwartych drzwi i gościnności wobec róşnych grup odwiedzających to element naszych stałych działań komunikacyjnych i budowania marki firmy jako godnego zaufania pracodawcy w lokalnej społeczności. – dodaje Anna Michalak-Siezieniewska.


KRISPOL jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Firma jest obecna w branży budowlanej od ponad 25 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

KRISPOL
press box