Kontrasty kolorystyczne – sposób na ciekawą aranżację łazienki

Propozycji na elegancką, stylową i oryginalną łazienkę znajdziemy wiele. Kontrastowe zestawienie kolorów mebli, ceramiki oraz dodatków to jeden z pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni łazienkowej z klasą, a przy tym w niebanalny sposób.

Urządzając łazienkę nacisk kładziemy głównie na jej funkcjonalność. Przemyślane ustawienie wszystkich elementów jest bowiem niezwykle ważne dla wygodnego jej użytkowania. Dla uprzyjemnienia sobie czasu spędzanego podczas codziennej toalety warto zadbać również o odpowiednie walory estetyczne. Elegancką oraz przykuwającą oko aranżację stworzymy dzięki kolekcjom ceramiki oraz mebli Twins, Aplauz oraz Domino marki KOŁO.

Odważne zestawienia
Biel to podstawowa i wciąż modna barwa, która w połączeniu z innym kolorem zawsze stworzy duet doskonały. O biel w łazience nietrudno. To dominujący kolor umywalek, misek ustępowych, bidetów oraz wanien. Zestawiając ją z nasyconymi odcieniami ścian uzyskamy oryginalną aranżację wnętrza. Aby otrzymać jeszcze mocniejszy efekt możemy skomponować ceramikę z białymi meblami Domino marki Koło. Szafka uniwersalna z szufladą w czterech wymiarach, szafka uniwersalna z drzwiami, szafka boczna wysoka i lustro to nowoczesny zestaw, który można montować według swoich potrzeb. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w meblach w prosty sposób przekształcimy szafkę z bocznej na podumywalkową i odwrotnie. Szuflady zostały dodatkowo wyposażone w praktyczne przegródki, ułatwiające przechowywanie kosmetyków i przyborów toaletowych. Zestawiając je ze śnieżnobiałymi umywalkami klasycznymi lub asymetrycznymi oraz malując ściany na odważne kolory, np. soczystej zieleni stworzymy w łazience nowoczesną aranżację, w całości utrzymaną w niebanalnej dwukolorowej konwencji.

W odcieniu wenge
Połączenie bieli i czerni to rozwiązanie idealne do większych łazienek, w tych mniejszych ciemny kolor może zdominować i przytłoczyć wnętrze. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z aranżacji opartej na kontrastach zdecydujmy się na biel oraz meble z okleiną w ciemniejszym odcieniu jak wenge. Znajdziemy je m.in. w kolekcji Twins marki KOŁO. Linia obejmuje dwa modele umywalek (prostokątną i owalną) z dużą powierzchnią odkładczą oraz szafki podumywalkowe z białymi korpusami. Ceramikę Twins można zamontować z drewnianym panelem, z metalową osłoną syfonu lub z syfonem dekoracyjnym. Inne opcje to umywalka zamocowana bezpośrednio nad szafką lub na dowolnym blacie. Seria będzie idealnym uzupełnieniem glazury w podobnym do mebli zestawieniu kolorystycznym.

Podobne dekory znajdziemy również w kolekcji Aplauz marki KOŁO. W meblach łazienkowych z tej linii nogi oraz blaty pokryte zostały okleiną w odcieniu wenge natomiast drzwi i szuflady są dla kontrastu barwy białej. Dzięki temu stanowią one ciekawy akcent kolorystyczny, a przy tym idealnie pasują do ceramiki.  W skład mebli z linii Aplauz wchodzą szafka stojąca podumywalkowa w dwóch wymiarach, szafka stojąca boczna z szufladą w dwóch wymiarach, szafka stojąca boczna wysoka z szufladami, półka wisząca w trzech wymiarach, lustro wiszące oraz taboret.

Kolory odgrywają niezwykle ważną rolę przy projektowaniu wnętrz. Zestawiając je na zasadzie kontrastu mamy pewność, że w prosty sposób osiągniemy ciekawy efekt wizualny. Meble w odcieniu wenge oraz śnieżnobiała ceramika marki KOŁO będą stanowiły idealne uzupełnienie opartej na dwóch kolorach aranżacji naszej łazienki. A jeśli dodamy do tego intensywne barwy ścian, dwukolorowe ręczniki, dywaniki oraz inne dodatki stworzymy niezwykle efektowną przestrzeń, której z pewnością każdy nam pozazdrości.

Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

 


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.

Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / 20 stycznia 2010

Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )

{jcomments on}