Nowy serwis dla budujących ekologicznie i energooszczędnie

Grupa Budujemy Dom uruchomiła nowy projekt internetowy – ekobudowanie.pl. Serwis adresowany jest do zwolenników budowania domów zgodnie z zasadami ekologii i energooszczędności.
Ekologia i energooszczędność stały się dominującym trendem we współczesnym budownictwie. Głównym zadaniem serwisu ekobudowanie.pl jest dostarczanie praktycznej wiedzy na temat technologii i rozwiązań zgodnych z poszanowaniem środowiska naturalnego, ale także promowanie zasad zielonego budownictwa.

Serwis porusza kwestie ekologicznego budowania w aspekcie ekonomicznym, społecznym, środowiskowym oraz w odniesieniu do potrzeb indywidualnego inwestora. Informacje zebrane są i pogrupowane  w kategoriach takich jak ściany, dachy, okna i drzwi, wentylacja i odzysk ciepła, kotły, kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz oczyszczalnie ścieków. Internauci znajdą tu także aktualności związane z ochroną środowiska i energią odnawialną oraz prawnymi aspektami ekobudowania takimi jak świadectwa energetyczne i termomodernizacja.

„Zielone budowanie to nie tylko modny slogan, ale bardzo istotny trend w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Chcemy, żeby budowanie zgodne z zasadami ekologii i oszczędności stało się w Polsce równie popularne jak w krajach europy zachodniej. Będziemy informować i edukować, doradzać i wskazywać praktyczne rozwiązania.” – mówi Aneta Sadlik, redaktor naczelna serwisu.

Na stronach ekobudowanie.pl nie zabraknie porad ekspertów i specjalistów. Osobnym działem jest sekcja Projekty, która zawiera projekty domów energooszczędnych. Dział ten będzie stale rozwijany w oparciu o współpracę z architektami i pracowniami projektowymi.

Serwis jest kolejnym projektem internetowym wchodzącym w skład Grupy Budujemy Dom. Wydawcą serwisu jak i całe grupy jest Wydawnictwo AVT.

www.ekobudowanie.pl

AVT-Korporacja

{jcomments on}