Od projektu po dom, niezbędnik inwestora . Multimedialny poradnik dla ludzi budujących domy

Każdy, kto marzy o własnym domu lub planuje jego budowę powinien sięgnąć po najnowszy poradnik dziennika Rzeczpospolita – „Od projektu po dom, niezbędnik inwestora”, który ukaże się już jutro, w środę 15 czerwca! Multimedialny dodatek to kompendium wiedzy o całym procesie budowy domu – od wyboru projektu, przez formalności, adresy urzędów, wzory dokumentów i przepisy budowlane, po aktualne trendy w budownictwie jednorodzinnym.

Po pierwsze projekt
Płyta zawiera elektroniczny katalog 500 najlepszych polskich projektów domów, wybranych spośród kilkunastu tysięcy dostępnych na rynku. Każdy z prezentowanych projektów posiada rekomendację renomowanego biura projektowego oraz gwarancję dobrej budowy.

Duża różnorodność oferty pozwala dobrać projekt do indywidualnych potrzeb i możliwości inwestorów. Katalog zawiera bowiem domy parterowe, z użytkowym poddaszem i piętrowe, w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, z dachem dwu- i wielospadowym, małe, średnie i duże, w wariancie ekonomicznym lub rezydencjonalnym. Uzupełnieniem propozycji są garaże i budynki gospodarcze.

Po drugie formalności

Budowa domu to złożony proces organizacyjny. W poznaniu poszczególnych etapów budowy pomóc ma poradnik opisujący kolejne kroki związane z wyborem działki, projektu, uzyskaniem pozwolenia na budowę, otrzymaniem kredytu, doborem materiałów, zatrudnianiem specjalistów, aż po zgodę na użytkowanie budynku.
Podczas budowy pomocne będą również adresy urzędów, wzory dokumentów oraz ujednolicone akty prawne, stanowiące podstawę podejmowanych przez inwestorów działań.

Po trzecie dom
Zwieńczeniem budowy ma być dom spełniający kryteria nowoczesnego budownictwa, m.in. energooszczędności, ekologii i komfortu, a także odzwierciedlający potrzeby i możliwości inwestorów. Połączenie wszystkich czynników nie jest łatwe. Dlatego by uniknąć błędów i właściwie dobrać poszczególne elementy – np. projekt, materiały czy wykonawców – warto skonsultować się z ekspertem posiadającym fachową wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Każdy z Doradców sieci Domowy.pl zapewnia skuteczną pomoc na każdym etapie budowy – od projektu po dom.


Domowy.pl to ogólnopolski portal z projektami domów oraz poradami z zakresu budownictwa jednorodzinnego – od projektu po dom.

Domowy.pl to również ogólnopolska sieć Doradców oferujących pomoc w wyborze projektu, uzyskaniu pozwolenia na budowę, zdobyciu kredytu hipotecznego, doborze i sprzedaży materiałów budowlanych, weryfikacji ekip budowlanych i nadzorze na każdym etapie budowy.

www.domowy.pl{jcomments on}