Pomysł na łazienkę

Jak spośród wielu elementów wyposażenia wybrać te właściwe i sprawić, aby stanowiły spójną i efektowną całość?
Urządzając własną łazienkę, pragniemy stworzyć miejsce komfortowe i funkcjonalne, a przy tym zapewniające atmosferę relaksu i prywatności. Dla jednych idealną strefą odpoczynku będzie wykończony z przepychem salon kąpielowy, z kolei inni wolą surowy minimalizm. Obok naszych własnych preferencji ważna jest także obowiązująca moda oraz dbałość o każdy detal. Zanim przystąpimy do zakupów, czeka nas podjęcie wielu decyzji. Musimy dokładnie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych elementów, ustalić spójny styl i kolorystykę wnętrza. Niezależnie od tego, jak wyobrażamy sobie naszą wymarzoną łazienkę, szczypta natchnienia oraz garść fachowych porad przydadzą się każdemu. Podpowiadamy, gdzie znaleźć inspirację.

Kopalnia pomysłów

Prostota i minimalizm a może nutka ekstrawagancji? Pomysłów na urządzenie współczesnej łazienki jest wiele, a przebierać możemy w wielu różnorodnych stylach i trendach. Na topie jest między innymi armatura w kubistycznym kształcie, florystyczne motywy zdobiące ceramikę i panele natryskowe oraz prysznice bezbrodzikowe. Tego, co aktualnie jest modne dowiemy się bez trudu z czasopism wnętrzarskich, programów telewizyjnych, czy portali internetowych. Poza pomysłami na aranżację warto także zapoznać się z przeglądami i recenzjami produktów. Możemy w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu przy poszukiwaniu elementów do wykończenia własnych czterech kątów. Z pomocą przychodzą nam również sami producenci wyposażenia łazienek. Jednak – zamiast przeglądać zdjęcia produktowe, dostępne w katalogach czy na stronach internetowych – warto przyjrzeć się sesjom wykonywanym w zaaranżowanych wnętrzach. Ciekawe zestawienie armatury, połączone z odpowiednio dobranym oświetleniem i dodatkami potrafi być bodźcem do stworzenia podobnego wystroju we własnym mieszkaniu.

– Do zadań firmy należy doradzenie klientowi jak funkcjonalnie urządzić wnętrze, poinformowanie go o najnowszych trendach i udzielenie kompleksowego wsparcia w kwestiach montażu i użytkowania produktów – mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante, producenta wyposażenia łazienek – Dlatego na naszej stronie internetowej, poza zdjęciami prezentującymi w pełni wyposażone łazienki, dostępne są także informacje o aktualnej modzie, propozycje architektów, a także porady fachowców.

Na własne oczy

Sesje zdjęciowe, choć potrafią inspirować, nie wystarczą do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie poszczególnych części wyposażenia. Wcześniej warto przyjrzeć się z jakiego materiału wykonany jest dany produkt – często fotografia nie oddaje jego rzeczywistej faktury i koloru. Ważne jest także sprawdzenie wygody użytkowania oraz jakości wszystkich elementów. Dlatego coraz bardziej popularną formą promocji wykorzystywaną przez firmy są domy modelowe – najnowszy powstał właśnie w warszawskich Jankach. Urządzony od podstaw budynek, w całości przeznaczony jest na prezentację produktów – od materiałów budowlanych, po meble i armaturę. – Nowa inwestycja jest okazją do zweryfikowania, jak projekt architektoniczny wygląda po realizacji, łącznie z urządzeniem i wyposażeniem wnętrza domu – mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante , która bierze udział w wyposażeniu Domu Modelowego – Jest to również nowoczesna i interaktywna forma pokazania oferty firmy.

Odwiedzający mogą wejść do środka, obejrzeć proponowane aranżacje, a także sprawdzić, jak poszczególne elementy zachowują się podczas codziennego użytkowania. Ekspozycja jest przystosowana do testowania: możemy odkręcić wodę, otworzyć szafki kuchenne czy wygodnie rozsiąść się na kanapie. To także okazja, aby rozejrzeć się jakie rozwiązania zaproponowali architekci wnętrz. Może akurat któreś z nich sprawdzi się i w naszym domu?  

Inspiracje są wszędzie

Pomysły na urządzenie wnętrz dostępne są na wyciągnięcie ręki. W poszukiwaniu natchnienia szukajmy porad profesjonalistów, podglądajmy jak urządzili się nasi znajomi, a wreszcie sami eksperymentujmy. Mieszkanie urządzone przez sąsiadów może być równie cenną inspiracją, jak to zaaranżowane przez profesjonalnego architekta wnętrz. Szukajmy wreszcie natchnienia dookoła siebie: w naszych pasjach, dalekich i bliższych podróżach. Wracając z wakacji warto, poza dobrymi wspomnieniami i opalenizną, przywieźć także pamiątki, które posłużą za dekorację w naszym domu.


Deante Panel Jaguar Square

Deante Sp. J. www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX){jcomments on}