TON otrzymał główne nagrody na prestiżowych targach Idealny Dom i Wnętrze w Warszawie

W dniach 15 – 17 września w Warszawie odbyła się IV edycja targów wnętrzarskich Idealny Dom i Wnętrze, organizowanych w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

Światowa marka TON obecna na rynku polskim od czerwca tego roku, po raz pierwszy zaprezentowała architektom, projektantom oraz klientom kilkanaście wzorów, między innymi nowości pokazywane na tegorocznych targach  IMM w Kolonii czy ISaloni w Mediolanie.

„Targi były doskonałą okazją do spotkania z naszą grupą docelową architektami, przedstawicielami salonów i osobami będącymi na etapie urządzania swojego wnętrza. Bardzo nas cieszy, że marka TON obecna na rynkach światowych od 150 lat spotyka się na rynku polskim z tak pozytywnym odbiorem. – mówi Iwona Piskorz Dyrektor Marketingu TON. Nasi goście, klienci szczególnie docenili markę za wzornictwo, szczególną dbałość o detal a także bardzo dużą różnorodność i możliwość kombinacji wykończeń w obrębie jednego produktu – dodaje Iwona Piskorz”

Podczas uroczystego otwarcia Targów Idealny Dom i Wnętrze na specjalnie przygotowanym stoisku ogłoszono laureatów Konkursów. Za Najlepszy Wyrób Targów uznano fotel Merano marki TON. Po raz pierwszy w ramach Targów Idealny Dom i Wnętrze przeprowadzono Konkurs na Produkt Innowacyjny. I w tym konkursie laureatem głównej nagrody został produkt marki TON krzesło Era i krzesło Simple.

Fotel MeranoDesign: Aleksander Gufler

Nowoczesny fotel, z naturalnym wykończeniem, zaprojektowany przez młodego włoskiego projektanta mieszkającego w Austrii – Alexa Guflera, nosi nazwę jego rodzinnego miasta Merano, włoskiego kurortu wellness.

Dwa gięto-klejone elementy drewniane, skrzyżowane pod kątem prostym, służące za siedzenie i oparcie, to dominujące cechy tego krzesła. W przeciwieństwie do tych krzywizn, nogi krzesła nie mają typowych dla TON gięć i pozostają całkowicie proste. Użyte materiały gwarantują stabilność i solidność, zapewniając jednocześnie lekkość całej konstrukcji.
Fotel dostępny w wersji z gładkim lub tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Może być wykonany z drewna i sklejki bukowej lub dębowej.

Krzesło EraDesign: René Šulc

Bardzo eleganckie krzesło o prostej konstrukcji, składające się z dwóch głównych materiałów: gięte drewno bukowe i sklejka. Pomimo tak prostej konstrukcji krzesło posiada oryginalne połączenie siedziska z przednią nogą, niespotykane dotąd na rynku polskim.


Dostępne jest w dwóch wersjach, wszystkie elementy wybarwione w jednym kolorze lub rama różni się od siedziska i oparcia kolorem. Dzięki kształtowi krzesła, komponenty ze sklejki i drewna bukowego prezentują gustowną, czystą i niekonwencjonalną kombinację.
Te charakterystyczne cech powodują, że krzesła Era są odpowiednie zarówno do wnętrz domowych jak i przestrzeni publicznych.

Krzesło SimpleDesign: Olgoj Chorchoj

Krzesło w całości wykonane ze sklejki. Część wypoczynkowa  krzesła  w unikatowy sposób łączy się z przednimi nogami dając efekt  jednej, czystej płaszczyzny .

Ton Polska
www.tonpolska.pl {jcomments on}