- Złoto i czerń - ciekawa kompozycja kolorystyczna w bateriach łazienkowych i kuchennych
- Krótszy tydzień pracy czy praca projektowa?
- PGE podpisała List Intencyjny w sprawie zielonej energii dla Rzeszowa
- Premiera najnowszego albumu trendów Aluprof. AluBook "Designing Tomorrow" już do pobrania
- Wavin Tigris PPR - nowy system w portfolio Wavin
Urządzamy łazienkę w stylu industrial
Beton, cegła i inne „surowe” materiały, mało urozmaicona paleta barw… Czy industrial jest zimny i bezduszny? Zdecydowanie nie! Obejrzyjcie przykładowe aranżacje łazienkowe.
Industrial nawiązuje do fabrycznych hal i magazynów, a równocześnie kojarzy się z wolnością i nieograniczoną ekspresją – jak przystało na styl bliski nowojorskiej bohemie artystycznej połowy XX wieku. Choć upływają dekady, nie traci na popularności i niezmiennie przyciąga kolejne pokolenia swoich miłośników.
Betonowe szarości
Duże płytki w odcieniu imitującym beton, oszczędna w formie, czarna szafka o gładkim froncie i równie minimalistyczna czarna umywalka – to cechy charakterystyczne loftowej łazienki. Do tego oczywiście konieczna jest odpowiednia armatura. Można wybrać niemal ascetyczny model Bora Sensor Power-Safe, wykorzystany w przykładowej aranżacji.
Jest to bezdotykowa bateria elektroniczna, uruchamiana za pomocą wbudowanego sensora. Wystarczy zbliżyć dłonie do wystającej ze ściany cylindrycznej chromowanej wylewki. Pozostałe części urządzenia znajdują się w ścianie. Rozwiązanie to idealnie pasuje do loftowej łazienki, w której królują funkcjonalność i minimalizm. Nie wyklucza to jednak przytulności, podkreślonej na przykład ciepłym, żółtym światłem lampki, czy nastrojowości, którą wnoszą zapalone świece.
Cegła, metal, drewno
Wysoki sufit z odsłoniętymi belkami, widoczne instalacje, warsztatowe szafki i lampy, ceglane ściany, światło dzienne wlewające się przez wielkoformatowe okna – to kolejne elementy typowe dla nurtu industrialnego.
Wszystkie te motywy można zobaczyć w drugiej stylizacji. Najmocniejszym wyznacznikiem industrialu są tu jednak charakterystyczne drzwi, wykonane z desek, z wydatnymi okuciami i mechanizmem przesuwnym. Ciekawie korespondują z podłogą i obudową wanny (drewnopodobny gres). Poza tym mamy tu dwa duże lustra, minimalistyczne, podtynkowe baterie umywalkowe i wannową z kolekcji Algeo Square, dość ekstrawaganckie „złote” krzesło, a także czarno-białe grafiki. Całość jest energetyczna, nieco nonszalancka, na pewno z charakterem.
Inspirująca geometria
Co jeszcze – oprócz betonowych szarości – lubi industrial? Napisy na ścianie, żarówki żarnikowe, półki skonstruowane z rurek, motywy geometryczne. Jak w aranżacji z efektowną mozaiką w strefie prysznica.
Na takim tle dobrze wygląda imponujący zestaw natryskowy Squerto Lux Black z kwadratową deszczownią, jednofunkcyjną rączką prysznicową i praktyczną półką na kosmetyki. Czarny kolor ma bateria prysznicowa Zicco Black, której forma oparta jest na motywach prostokąta. Warto zwrócić też uwagę na zastosowany czarny odpływ liniowy Slim Pro.
Prostokątnej białej umywalce towarzyszy stojąca bateria umywalkowa Zicco Black, a wannie bateria wannowa z tej samej kolekcji. Oba modele baterii mają geometryczną formę i matowoczarną barwę. Do umywalki dopasowano dodatkowo czarny syfon butelkowy Quadro.
FERRO www.ferro.pl
press box