W służbie domowego ogniska, czyli biokominki z oferty firmy Eurotherm S.A.

Hipnotyzujący blaskiem płomieni kominek to marzenie niejednego z nas. Zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory nic tak nie poprawia nastroju, jak chwile spędzone przy żywym, emanującym ciepłem ogniu. Wszystkim tym, którzy pragną cieszyć się w swoim domu prawdziwym ciepłem domowego ogniska firma Eurotherm S.A. proponuje nowość w swojej ofercie – eleganckie i stylowe biokominki Black Fire Box, Ecofire Silver Small, Ecofire Black Small i Socompa.

Ogień od zawsze fascynował ludzi. Nic więc dziwnego, że gdy został zaklęty w czterech ścianach kominka to stał się nieodzownym elementem przestronnych, luksusowych wnętrz. Biokominki, jako młodsi krewni tradycyjnych kominków, zyskują obecnie coraz większe rzesze zwolenników i szturmem zdobywają nasze domy. Zwłaszcza, że można zamontować je wszędzie tam, gdzie sobie wymarzymy – w salonie, biurze, a nawet na werandzie czy poddaszu. Wśród bogatej oferty biokominków dostępnych w ofercie firmy Eurotherm S.A., bez wątpienia wybierzemy ten jeden jedyny, który harmonijnie wpasuje się w wybrane przez nas wnętrze. Do wyboru mamy siedemnaście propozycji,  wśród których znajdziemy zarówno modele wolnostojące, jak i nadające się do zawieszenia. Wśród tych ostatnich znajdują się m.in. biokominki: Black Fire Box, Ecofire Silver Small, Ecofire Black Small oraz Socompa.Ogień bez dymu jak róża bez kolców

Biokominki dostępne w ofercie firmy Eurotherm S.A. to sposób na przyjemne chwile w blasku płomieni, bez potrzeby przygotowywania i składowania drewna, bez dymu, popiołu i konieczności czyszczenia kominów oraz przewodów wentylacyjnych. Efekt ten osiągnięto dzięki zastąpieniu drewna specjalnym, ekologicznym, płynnym biopaliwem. Podczas spalania bioetanolu do atmosfery nie przedostają się żadne toksyczne substancje, a jedynymi produktami spalania jest ciepło, para wodna i dwutlenek węgla. Dzięki temu biokominki dostępne w ofercie firmy Eurotherm S.A. nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych, a my nie musimy martwić się o uzyskanie specjalnych zezwoleń, koniecznych przy montażu kominka tradycyjnego. Co więcej – jako, że biokominków z oferty firmy Eurotherm S.A. nie trzeba podłączać do przewodów kominowych, to można zamontować je w każdym wnętrzu, nawet w niewielkich pomieszczeniach tak typowych dla wielkomiejskich bloków czy małych kamienic.

Ciepło domowego ogniska

Ciepło i blask bijące od prawdziwego ognia to atut, którego nie sposób pominąć przy wymienianiu zalet biokominków dostępnych w ofercie firmy Eurotherm S.A. Już po kilku minutach od momentu rozpalenia w kominku odczuwalny jest wzrost temperatury w pomieszczeniu. W zależności od ustawienia wielkości płomienia, jeden litr biopaliwa będzie spalał się w czasie od dwóch do pięciu godzin i zastąpi grzejnik o mocy 1,5-3 KW. Regulacja wysokości płomienia pozwoli nam również decydować o wysokości języków ognia i tym samym na kreowanie odpowiedniego do sytuacji nastroju. Podczas romantycznej kolacji biokominek firmy Eurotherm S.A. wyczaruje miłą, liryczną atmosferę, podczas zimowych wieczorów pomoże zaś zgłębić się w klimat ulubionej powieści.

Ogień zaklęty w szlachetnym metalu
Kolejną zaletą biokominków firmy Eurotherm jest ich design, dzięki któremu będą stanowić oryginalną ozdobę każdego wnętrza. Kominki Black Fire Box, Socompa, Ecofire Silver Small i Ecofire Black Small, doskonale urozmaicą i ocieplą futurystyczne, utrzymane w minimalistycznym stylu pomieszczenie. Tradycyjnemu wnętrzu dodadzą zaś odrobinę nowoczesności. Wspomniane biokominki, za sprawą prostych, zdecydowanych kształtów obudowy mogą stać się również ciekawym, mocnym akcentem w funkcjonalnej przestrzeni biura. Wymiary wykonanego z matowanej stali szlachetnej biokominka  Socompa (wysokość: 60 cm, szerokość: 60 cm, głębokość 20 cm) i stalowego Black Fire Box (odpowiednio: 66 cm, 70 cm, 20 cm) sprawiają, że doskonale prezentować się one będą w przestronnych, wielkopowierzchniowych pomieszczeniach. Stalowe biokomniki Ecofire Black Small i Ecofire Silver Small, dostępne w ofercie firmy Eurotherm S.A., ze względu na mniejsze rozmiary (wysokość: 45 cm, szerokość: 60 cm, głębokość 13,4 cm) sprawdzą się natomiast w małych, kameralnych wnętrzach. Ponadczasowa kolorystyka ram biokominków – stylowa czerń charakterystyczna dla modeli Black Fire Box i Ecofire Black Small oraz szlachetne srebro fasonów Socompa i Ecofire Silver Small – doda elegancji każdemu pomieszczeniu. Zmysłowe, ciepłe barwy płomieni kontrastujące z chłodnymi odcieniami stali pozwolą nam bowiem wyczarować we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę. Warto tutaj dodać, że we wszystkich czterech modelach kominków nawet regulowane zbiorniki na paliwo oraz pręty do regulacji płomienia wykonane są ze stali szlachetnej.

Dom to oaza rodzinnego spokoju. Z tego też względu urządzamy go tak, by panował w nim przytulny, radosny nastrój. Biokominki dostępne w ofercie firmy Eurotherm S.A. w każdym wnętrzu wyczarują niezwykłą atmosferę, każdemu pomieszczeniu dodadzą blasku. Krótko mówiąc – pozwolą nam w pełni rokoszować się ciepłem domowego ogniska.

Kominek bioetanolowy SOCOMPA
Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 600 x 600 x 200 mm
Waga: 14,5 kg
Sposób montażu: do powieszenia
Producent: Eurotherm GMBH Deutschland
Kominek bietanolowy BLACK FIRE BOX
Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 660 x 700 x 200 mm
Waga: 15,5 kg
Sposób montażu: do powieszenia
Producent: Eurotherm GMBH Deutschland
Kominek bioetanolowy ECO FIRE BLACK SMALL
Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 450 x 600 x 134 mm
Waga: 15 kg
Sposób montażu: do powieszenia
Producent: Eurotherm GMBH Deutschland
Kominek bioetanolowy ECO FIRE SILVER SMALL
Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 450 x 600 x 134 mm
Waga: 15 kg
Sposób montażu: do powieszenia
Producent: Eurotherm GMBH Deutschland

Ceny biokominków dostępnych w ofercie Eurotherm S.A. wahają się od 500 zł netto do 2000 zł netto.

Gut PR

 

{jcomments on}