Wasser Stop – stop przeciekającym dachom

Jesień i zima, to czas kiedy uszczelnianie uszkodzonych dachów staje się prawdziwym wyzwaniem. Niezbędne naprawy często muszą być dokonywane w niesprzyjających warunkach, przy szybko zmieniającej się pogodzie. Istnieje jednak prosty sposób, który pomoże nam rozwiać ten problem – Wasser Stop.

Dekarski niezbędnik
Wejście na dach zimą, czy w trakcie ulewnego deszczu, z pewnością nie można zaliczyć do czynności przyjemnych. Jednak woda kapiąca z nieszczelnego dachu jest czynnikiem zmuszającym nas do natychmiastowej reakcji, niezależnie od panującej aury. Problemem w takich przypadkach staje się samo uszczelnienie. Można bowiem z dużym prawdopodobieństwem założyć, że na dachu znajdziemy warstwę wody bądź śniegu – w takiej sytuacji, większość dostępnych na rodzimym rynku mas uszczelniających staje się bezużyteczna. Rozwiązaniem jest gotowy do natychmiastowego użycia preparat Wasser Stop firmy Soudal. Jest to jednoskładnikowa masa dekarska wzmocniona włóknem elastycznym, która po utwardzeniu tworzy całkowicie wodoszczelną powłokę. To produkt  przewidziany do stosowania w sytuacjach „alarmowych” –  awariach wymagających niezbędnych napraw pokryć dachowych, rynien bądź rur spustowych.

Sposób na niepogodę
Nazwa Wasser Stop, czyli zatrzymanie wody, nie jest tylko hasłem reklamowym, lecz w pełni oddaje wartości użytkowe tego preparatu. Wasser Stop przylega do wszelkich podłoży dekarskich oraz budowlanych: papy, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła, PCV, betonu, kamienia, drewna. Jest całkowicie odporny na promieniowanie UV i gwałtowne zmiany temperatury. Wzmocnieniu impregnatu cienkim, rozproszonym włóknem syntetycznym gwarantuje trwałą elastyczność uszczelnienia, chroniąc je od spękań spowodowanych ruchami podłoża, czy zmianami naprężeń materiału pod wpływem różnicy temperatur.  W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku produktów   tego    typu    preparat   firmy    Soudal    możemy    stosować   w   każdych   warunkach  

atmosferycznych, nawet podczas ulewnego deszczu, na mokrą nawierzchnię. Niewątpliwą zaletą jest również łatwość aplikacji. Uszczelnianie tym preparatem nie wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża, wystarczy tylko oczyścić naprawiane miejsce z luźnych cząstek (kawałków podartej papy, łuszczących się płatków farby) i nałożyć Wasser Stop na szczelinę. Nie są również wymagane specjalistyczne narzędzia dekarskie – używając pędzla lub wałka idealnie rozłożymy masę na płaskich powierzchniach, przy uszczelnianiu miejsc trudnodostępnych oraz znajdujących się pod wodą – skorzystamy ze zwykłej szpachelki. W przypadku znacznego uszkodzeniu, specjaliści firmy Soudal zalecają położenie drugiej warstwy preparatu, jednak nie wcześniej niż po 8 dniach.

Możliwość stosowania Wasser Stop na mokrą powierzchnię jest szczególnie przydatne jesienią. Jednak wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu i spadkiem temperatury na znaczeniu zyskuje kolejna  z zalet tego impregnatu. Produkt zachowuje wszystkie swoje właściwości aż do – 15 ?C, co pozwala  na jego wykorzystywanie niemal przez cały rok. Jedynym wymogiem aplikacji podczas mrozu jest konieczność utrzymania temperatury samej puszki powyżej 0?C.

Soudal Wasser Stop

Puszka 0,75 kg – około 30 PLN
Puszka 4 kg –  około 145 PLN

www.soudal.pl

Pegasus Public Relations

 

{jcomments on}