Wiosenne konferencje: Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz

Rozpoczyna się kolejny cykl konferencji, organizowanych przez Xella Polska „Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz”, prezentujący rozwiązania, dzięki którym budynki mogą zachować oryginalny wygląd elewacji, przy jednoczesnej poprawie parametrów cieplnych. Spotkania odbędą się 8 marca we Wrocławiu, 15 marca w Poznaniu oraz 23 marca w Lublinie.

Niewystarczająca izolacyjność termiczna ścian charakteryzuje wiele pięknych budynków o zabytkowej, niepowtarzalnej elewacji. Ochrona konserwatorska, której podlegają te obiekty uniemożliwia docieplenie budynku od zewnątrz. Co więcej, ochrona budynków zabytkowych powinna również uwzględnić wpływ wilgoci, która może przyczynić się do rozwoju mikroorganizmów i wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Proponowane przez firmę Xella płyty YTONG MULTIPOR, przeznaczone do ocieplenia od wewnątrz są nowoczesnym, skutecznym, a także przyjaznym środowisku rozwiązaniem tych problemów.

– Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliski jest temat rewitalizacji i ochrony zabytków do wzięcia udziału w marcowych konferencjach. Chcemy przedstawić naszą propozycję poprawy parametrów termoizolacyjnych obiektów zabytkowych, szczególnie gdy zastosowanie standardowych metod jest niemożliwe – mówi jeden z prelegentów Piotr Harassek, junior product manager YTONG MULTIPOR.

Wiosenne spotkania z konserwatorami zabytków to już trzecia edycja spotkań poświęconych tematyce dociepleń od wewnątrz. Pierwsza konferencja z tego cyklu, odbyła się w maju ubiegłego roku w Warszawie, kolejne w listopadzie w Toruniu i Katowicach. Obie odsłony zgromadziły łącznie ponad 200 uczestników, co świadczy o znacznym zainteresowaniu branży poruszanym zagadnieniem.

Relacja wideo z konferencji w Warszawie do obejrzenia na: http://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl#p/u/0/lvw0Ie4HeO4.

Tematy omawiane na marcowych konferencjach będą dotyczyć zagadnień związanych z fizyką budowli, ze szczególnym uwzględnieniem docieplenia ścian od wewnątrz. Zaprezentowana zostanie również specyfikacja i właściwości bloczków YTONG MULTIPOR, mineralnego materiału izolacyjnego.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie: www.budowane.pl/konferencja_zabytki. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Terminy wiosennych konferencji „Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz”:
Wrocław – 8 marca 2011
Poznań – 15 marca 2011
Lublin – 23 marca 2011


Remiza docieplonego bloczkami YTONG MULTIPOR pałacu w niemieckim miasteczku Lieser  


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl, www.15latYTONG.pl, www.energoscienne.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

{jcomments on}