Akcja spoĹeczna Klucz do bezpieczeĹstwa
Klucz to niewielki, niepozorny przedmiot, ale o ogromnych moĹźliwoĹciach. Otwiera drzwi, zamyka sejfy, nie pozwala na otwarcie okien, uruchamia samochody â zastosowania moĹźna wyliczaÄ bez koĹca. WspĂłĹczeĹnie to juĹź nie tylko przedmiot wykonany z metalu i przyczepiany do breloczka, ale teĹź â coraz czÄĹciej â po prostu symbol kontroli dostÄpu. KaĹźdy z nas musi pamiÄtaÄ co najmniej kilka PINĂłw, kodĂłw i â nomen omen â kluczy, aby mĂłc wejĹÄ do biura, otworzyÄ klatkÄ schodowÄ , pobraÄ pieniÄ dze z bankomatu czy skorzystaÄ z telefonu.
To, co ĹÄ czy wszystkie te zastosowania, to niezwykle waĹźna rola klucza w zapewnieniu poczucia bezpieczeĹstwa. Ĺťeby zdaÄ sobie z tego sprawÄ, wystarczy pomyĹleÄ, co by siÄ staĹo, gdyby nagle wszystkie nasze kody, klucze, karty, czy odciski palcĂłw znalazĹyby siÄ w rÄkach niepowoĹanych osĂłb⌠tym bardziej zadziwia fakt, jak niewiele osĂłb myĹli o kluczu jako elemencie, ktĂłry moĹźe zawaĹźyÄ na tym, jak bezpiecznie siÄ czujemy. Niestety, wciÄ Ĺź zbyt wiele osĂłb nie traktuje kluczy z naleĹźytÄ powagÄ . Te tradycyjne zostawiamy pod wycieraczkÄ albo w skrzynce na listy dla innych domownikĂłw. Te elektroniczne przekazujemy dorÄczycielom, Ĺźeby zostawili paczkÄ bezpoĹrednio pod drzwiami. PIN do karty kredytowej zapisujemy na kartce, ktĂłrÄ nastÄpnie wkĹadamy do portfela, obok tejĹźe karty. Czy naprawdÄ powinniĹmy byÄ zdziwieni, jeĹli z konta zniknÄ nam pieniÄ dze, a po powrocie do domu zastaniemy splÄ drowane mieszkanie?
WĹaĹnie po to, Ĺźeby uĹwiadomiÄ wszystkim, jak waĹźny jest klucz w zapewnieniu bezpieczeĹstwa (zarĂłwno ten symboliczny, jak i dosĹowny), rusza kampania spoĹeczna #KluczDoBezpieczeĹstwa.
W trakcie kilku kolejnych tygodni podpowiemy, jak zadbaÄ o klucze. PokaĹźemy, Ĺźe nowoczesne metody dostÄpu sÄ naprawdÄ skuteczne w zapewnieniu bezpieczeĹstwa. Zastanowimy siÄ, co zrobiÄ, gdy klucze nam zginÄ lub zostanÄ ukradzione. UĹwiadomimy, Ĺźe klucz, mimo swojej ogromnej roli, jest tylko niewielkÄ czÄĹciÄ wiÄkszego mechanizmu â zamka lub wkĹadki. ZwrĂłcimy rĂłwnieĹź uwagÄ na to, jak naleĹźy siÄ zachowywaÄ, aby przez wĹasnÄ nieostroĹźnoĹÄ nie naraziÄ siÄ na atak zĹodzieja lub wĹamywacza.
Mamy nadziejÄ, Ĺźe rĂłwnieĹź PaĹstwo wĹÄ czÄ siÄ do tej akcji â razem bÄdziemy bezpieczniejsi!
***
Po to, by uĹwiadomiÄ, Ĺźe klucz jest podstawowym elementem bezpieczeĹstwa, Dom Bezpieczny inicjuje kolejnÄ
kampaniÄ spoĹecznÄ
pod hasĹem #KluczDoBezpieczeĹstwa. Jej celem jest uĹwiadomienie konsumentom, jak istotnÄ
rolÄ peĹni klucz w systemie bezpieczeĹstwa, jak obchodziÄ siÄ z nim bezpiecznie, a takĹźe co zrobiÄ, gdy zgubi siÄ klucze lub â co gorsza â zostanÄ
one skradzione.
***
Dom Bezpieczny to program spoĹeczny tworzony przez koalicjÄ stowarzyszeĹ, ekspertĂłw branĹźowych, przedsiÄbiorstw i laboratoriĂłw badawczych. Celem programu jest odkĹamanie mitĂłw o bezpieczeĹstwie w domach i mieszkaniach oraz wskazanie skutecznych metod zabezpieczania siÄ przed wĹamaniem, poĹźarem czy innymi zdarzeniami. Budujemy elektronicznÄ
encyklopediÄ wiedzy bezpieczeĹstwie na stronie www.DomBezpieczny.com . Do koalicji doĹÄ
czyli m.in. zrzeszenie DMS, PISA, LTB, CCI, ZPOB, SPSB i PSSK. Program wspierajÄ
marki Aluprof, WiĹniowski, Krispol, Hormann, Maco, G-U, Roto, Porta, Pilkington, Winkhaus, Fakro.
Dom Bezpieczny
press box