Łatwiejsze i szybsze układanie podłóg z BOEN-X-PRESS

W ostatnim czasie firma Boen wprowadziła na rynek podłogi drewniane z zamkiem BOEN-X-PRESS,  pozwalającym na jeszcze szybszy i łatwiejszy ich montaż. To złącze  wykorzystuje w praktyce nowe możliwości zamka 5G, opatentowanego przez firmę Välinge.

Nowe rozwiązanie –  nowoczesna technologia
Rewolucyjne rozwiązania wykorzystane przez firmę Boen  polegają na zastosowaniu złącza ułatwiającego montaż desek nie tylko na ich dłuższym boku, ale również  na krótszym. Jest to najnowsza generacja systemu zamka 5G, opracowanego przez szwedzką firmę Välinge – lidera nowatorskich technologii w  zakresie łączenia podłóg . Technologia złącza Boen-X-Press ułatwia i upraszcza montaż oraz radykalnie skraca czas instalacji podłogi.

Wdrożenie tej wyjątkowej technologii w firmie Boen jest możliwe dzięki wytężonej pracy wielu technologów oraz pracowników. W procesie produkcji wykorzystywane są najwyższej klasy narzędzia oraz linie technologiczne o podwyższonej precyzji i dokładności.

Montaż

Zamek Boen-X-Press pozwala na montaż podłogi bez konieczności stosowania narzędzi. Poszczególne elementy są łączone ze sobą pod wpływem zastosowania lekkiego nacisku. Najistotniejszym elementem połączenia jest umieszczone na części czołowej tzw. elastyczne pióro z tworzywa sztucznego, wzmocnione włóknem szklanym. Pod wpływem zastosowanego nacisku cofa się, jednocześnie pozwalając na skuteczne zamknięcie połączenia. Ten system umożliwia także układanie pojedynczych desek. Na części wzdłużnej podłogi  zachowano zamek Boen- click-System, dzięki czemu nowe elementy podłogi można dowolnie łączyć z istniejącymi dotychczas.

Zalety systemu Boen-X-Press
Najważniejsze zalety tego systemu są następujące:
– proste i szybkie łączenie pojedynczych desek,
– oszczędność czasu, przeznaczonego na montaż,
– weryfikacja i ocena połączenia już podczas układania,
– możliwość zastosowania tego rozwiązania także przy wyborze opcji klejenia podłogi do podłoża.
Ułożenie podłogi z nowym systemem łączenia oznacza oszczędność czasu, szybki i łatwy montaż oraz wygodne użytkowanie przez wiele lat.

http://youtu.be/McvYQWNUo4gBOEN to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie,  w zakresie produkcji podłóg drewnianych. Firma ma bogatą historię:  istnieje nieprzerwanie już od przeszło 350 lat! Producent oferuje trzy- oraz dwuwarstwowe podłogi drewniane, deski lite,  podłogi sportowe, listwy przypodłogowe oraz szeroki asortyment akcesoriów do pielęgnacji. Produkty firmy BOEN  sprzedawane są w ponad 40 krajach, na 4 kontynentach.

Boen to norweska firma, posiadająca nowoczesne zakłady produkcyjne w Niemczech, na Litwie i w Rosji, a biura handlowe w Polsce,  na Litwie, w Norwegii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Belgii i USA. Marka BOEN jest rozpoznawalna i ceniona na niemal całym świecie, ze względu na doskonałą  jakość swoich produktów, serwis i obsługę.

Więcej informacji na  www.boen.pl

Boen {jcomments on}