AXI IMMO wyłącznym brokerem Parku Handlowego Bogatynia

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, zajmie się komercjalizacją Parku Handlowego Bogatynia. Całkowita powierzchnia przeznaczona pod wynajem wynosi blisko 7 tys. m2. Projekt będzie realizowany w 2 etapach. Inwestorem jest grupa kapitałowa Gant Development S.A. Otwarcie parku handlowego planowane jest latem 2012 r. Jest to pierwszy tego typu obiekt, jaki powstanie w Bogatyni.

Park Handlowy Bogatynia zostanie wybudowany na działce o powierzchni 22 450 m2, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Daszyńskiego i Spółdzielczą, w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego hipermarketu TESCO oraz salonu Media Expert.
Inwestycja położna będzie w centralnej części miasta, przy głównym węźle komunikacyjnym. Budowa parku handlowego będzie podzielona na 2 fazy. W pierwszym etapie powstanie budynek o powierzchni użytkowej 3 135 m2 z przeznaczeniemna handel i usługi gastronomiczne. W drugiej fazie powstanie budynek o powierzchni 2 577 m2, w którym planowane są powierzchnie handlowe typu DIY. Obiekt będzie dysponował 200 miejscami parkingowymi. Inwestor zadbał również o szczególny aspekt architektoniczny projektu.

Duży potencjał inwestycji
Bogatynia to miasto, które prężnie się rozwija dzięki obecności przemysłu i kopalni węgla brunatnego.
Gmina pod względem przychodów jest jedną z najbogatszych w Polsce. Park Handlowy Bogatynia to obecnie kluczowa inwestycja w segmencie handlowym realizowana na terenie miasta. Obiekt będzie poszerzeniem, a jednocześnie ważnym uzupełnieniem oferty handlowo-usługowej Bogatyni.

„Dolny Śląsk jest dla nas ważnym regionem, w którym coraz więcej inwestujemy. Decyzja o realizacji projektu w Bogatyni poprzedzona była analizami, które pokazały duży potencjał handlowy miasta. Jestem przekonany, że spełni oczekiwania przyszłych najemców” – powiedział Wojciech Rogala, Dyrektor Zarządzający w Grupie Kapitałowej Gant Development S.A.

Rozwój AXI IMMO w sektorze retail
Umowa na komercjalizację Parku Handlowego Bogatynia to kolejny projekt z sektora retail, który AXI IMMO realizuje na wyłączność.

„Konsekwentnie realizujemy nasz cel, jakim jest rozwój oferty w zakresie sektora retail. W najbliższym czasie
spodziewamy się kolejnych, interesujących zleceń. Nasze portfolio sektora retailowego stale się powiększa,
co świadczy o dużym ożywieniu rynku powierzchni handlowych. Obecnie rynek ten w dużych miastach jest w większości nasycony, inwestorzy widzą jednak potencjał w miejscowościach średniej i małej wielkości. Ważnym formatem stają się obiekty typu retail park. Tę kategorię inwestorzy wybierają ze względu na najniższe koszty, jest ona również korzystna dla najemców ze względu na nadal rosnący potencjał mniejszych miejscowości” – powiedziała Renata Osiecka, Managing Partner AXI IMMO.

AXI IMMO