Łazienka w jasnej i ciemnej kolorystyce

 Chłodna biel rozświetlona delikatną szarością z elementami błyszczącej miedzi i naturalnego drewna lub piękny głęboki grafit przełamany matowoszarymi płaszczyznami dużych płytek oraz akcentami wypolerowanego chromu i stali. Dwie nowoczesne łazienki, dwie tonacje, dwa style aranżacji. Każda z nich doskonale rozplanowana, funkcjonalnie urządzona i modnie zaaranżowana.

Szarość i biel – modny duet w łazience
Łazienka w jasnej tonacji jest praktyczna, świeża i niebanalna. Chłodna biel rozświetlona jasną szarością płytek i dużych okładzin ściennych o niejednolitej kolorystyce podkreśla kształty prostych form i naturalnych materiałów. W urządzonej w takiej konwencji łazience dobrze prezentuje się kamień, metal i drewno. Projektanci wnętrz sugerują matowe wykończenie powierzchni, jako najbardziej pasujące do idei naturalnej prostoty. To doskonałe tło do wyeksponowania armatury, której ładne kształty sprawiają, że staje się ona elementem przyciągającym uwagę. Chrom, stal, miedź czy aluminium – tworzą eleganckie efekty plastyczne w nowoczesnym wnętrzu. Połyskująca, gładka powłoka baterii z kolekcji Dijon marki Ferro, akcesoriów łazienkowych Audrey czy efektownych zamknięć pomysłowych koszy na bieliznę, zestawiona z surową powierzchnią innych elementów wyposażenia, nadaje im dodatkowego waloru estetycznego. Akcenty dekoracyjne są ważne, ale w dobrym tonie są także rozwiązania oszczędzające wodę. Tutaj w roli strażnika nadmiernego zużycia wody występuje natrysk Doppio VerdeLine, który dzięki swej unikatowej konstrukcji gwarantuje ponad 50% oszczędność wody – przez rączkę prysznicową przepływa maksymalnie tylko 6,2 l wody na minutę. Dla ekologów dobra informacja – dodatkowo, rączka natrysku posiada funkcję ECO, która ogranicza wypływ wody do 1,5 l na minutę. Warto zwrócić uwagę na wyroby z drewna, które w minimalistycznej łazience mają cechy rękodzieła. Stylista wprowadził ten naturalny materiał dla podkreślenia autentycznego charakteru przedmiotów, stąd  fragmenty gałęzi i korzeni, interesujący stołek z pnia drzewa, ciekawe wykończenie koszy na bieliznę, etc. Niepowtarzalność naturalistycznych form, które tworzy drewno, kontrastuje ze sterylnością pomieszczenia. Jego obecność w łazience jest przejawem świadomego designu, odzwierciedlającego naszą zależność zarówno od nowoczesnych technologii, jak i od świata przyrody. To także manifestacja stylu życia, w którym główną wartością jest potrzeba komfortu i relaksu.

Elegancja w ciemnej tonacji
Ciemna łazienka ma swoje zalety, a główną z nich jest elegancja. Monochromatyczne wnętrze wypełnione odcieniami grafitowej szarości wygląda niezwykle stylowo. Delikatnie błyszcząca mozaika w kabinie prysznicowej oraz we wnęce nad umywalką idealnie pasuje do dużych ciemnoszarych płaszczyzn okładzin ściennych w matowym wykończeniu. Faktura i powierzchnia również mają znaczenie – na pewno nie będzie na nich widać nieestetycznych zacieków wodnych, ani osadów z kamienia. Ciemne tło jest świetnym sposobem na wyeksponowanie elementów wyposażenia: białej ceramiki, chromowanej armatury i grzejnika – w takiej łazience prezentują wyraziście czystą linię, pełniąc dodatkowo funkcję dekoracyjną. Wygodna kabina prysznicowa bez brodzika zaznaczona jedynie przezroczystymi taflami szkła powiększa optycznie i tak niemałą powierzchnię łazienki. Prysznic bez brodzika jest ciekawym rozwiązaniem – można go zaaranżować w dowolnym miejscu łazienki, wykorzystując załamania, kąty, wnęki. Jest konstrukcją optycznie lekką – nie zabiera przestrzeni i pozwala na swobodne jej kreowanie. We wnętrzu kabiny zamontowano deszczownię o imponujących wymiarach 45×45 cm marki Ferro oraz baterię natryskową podtynkową Kvadro. Linię Kvadro, do której należy również widoczna na zdjęciu bateria umywalkowa, z pewnością można zaliczyć do najbardziej udanych designerskich kolekcji Ferro ostatnich lat. Charakteryzuje ją wyrazisty styl i najwyższa jakość wykonania. Forma podporządkowana geometrii odwzorowuje motyw kwadratu i prostokąta. Łagodne krawędzie i półokrągłe wykończenie wylewki oraz wygodny dobrze układający się w dłoni uchwyt sprawiają, że baterie są funkcjonalne i estetyczne. Stal i chrom mają uzasadnienie w łazience modernistycznej, dlatego mosiężny syfon Quadro nie musi być ukryty – jest również interesującą ozdobą. Tak samo jak drabinkowy, chromowany grzejnik z podwójnym wieszakiem na ręcznik – wygląda niezwykle efektownie na tle surowej szarości ścian. W oszczędnym wnętrzu nie ma zbyt wiele miejsca na ładne drobiazgi. Tę rolę przejęły akcesoria łazienkowe z serii Grace, wisząca lampa o atrakcyjnym kształcie i białe dodatki. Nowocześnie, komfortowo i luksusowo.


FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)