Łazienki publiczne z klasą

Stanowią niezbędny element każdej przestrzeni publicznej i powinny być najlepszą wizytówką miejsca, w którym się znajdują. Zarówno w obiektach użyteczności publicznej, gastronomii, centrach handlowych, czy jako obiekty wolnostojące w przestrzeni zurbanizowanej – łazienki publiczne to wymóg i norma w dzisiejszych czasach. Odstraszające i zaniedbane toalety lat 80-tych i 90-tych przechodzą do historii i ustępują miejsca wygodnym i czystym łazienkom, które bardzo często wyposażone są w produkty Sanitec KOŁO.

Spośród ankietowanych przez TNS OBOP zagranicznych turystów odwiedzających Polskę, 58% uznało, że stan toalet publicznych wymaga poprawy – tylko 22% stwierdziło, że standard łazienek jest zadowalający. Ankietę przeprowadzono z myślą o mistrzostwach Euro2012, ajej wyniki dowodzą, że dbałość o zachowanie najwyższych norm w toaletach publicznych powinna stać się priorytetem jako inwestycja, która bez wątpienia się zwróci.

Podwyższanie standardu toalet publicznych jest konieczne zarówno z wizerunkowego, jak i czysto praktycznego punktu widzenia. Użytkownicy łazienek publicznych, wśród nich przecież i my sami, nie oczekują niczego nadzwyczajnego: estetycznego wnętrza, funkcjonalnych rozwiązań, a przede wszystkim czystości. Spełnienie tych oczekiwań jest konieczne, jeśli dbamy o wygląd toalet publicznych, bez względu na miejsce gdzie się znajdują – mówi Aleksandra Kubiak, Menedżer Produktu ds. Ceramiki i Stelaży w Sanitec Koło.

Kiedy przychodzi do wyboru konkretnych elementów wyposażenia, należy pamiętać, że nowoczesne toalety publiczne powinny stanowić połączenie estetyki i funkcjonalności. Dlatego coraz częściej w toaletach publicznych wykorzystywane są umywalki wpuszczane lub stawiane na blat np. umywalki Cocktail w czterech różnych kształtach lub prostokątne umywalki Renova Nr 1 Plan. Aby zapewnić łatwe utrzymanie czystości w toaletach montuje się miski wiszące na stelażach podtynkowych – tutaj idealnie wpisują się miski wiszące Style czy Nova Top. Uzupełnieniem wyposażenia łazienki publicznej są pisuary, w szczególności te, które można zintegrować z automatycznymi systemami spłukującymi, np. Alex i Felix.

O tym, że toalety o wysokim standardzie to niezbędny wymóg każdej przestrzeni publicznej, dobrze wiedzą przedstawiciele marki KOŁO, organizując XIV już edycję konkursu na „Projekt Łazienki”. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest projekt koncepcyjny toalety publicznej wolnostojącej w Krakowie przy Rondzie Mogilskim. Inicjatywa Sanitec KOŁO spotkała się z dużym uznaniem nie tylko ze strony architektów, projektantów i wykładowców uczelni wyższych, w ostatnim czasie ten projekt został nominowany do nagrody Impactor w kategorii Projekt CSR Roku 2011.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box ) {jcomments on}