Łazienkowy duet – bateria z umywalką

Nieodłączny element poranka każdego z nas to chwile spędzone w łazience, poświęcone na mycie, czesanie, golenie czy makijaż.

Aby te czynności, często powtarzane kilkakrotnie w ciągu dnia, przebiegały przyjemnie i sprawnie, konieczny jest właściwy dobór umywalki, baterii i zamontowanego nad nimi lustra.  Producenci umywalek oferują szeroką gamę produktów o rozmaitych kształtach i wielkości. Mamy więc umywalki podblatowe i nablatowe, prostokątne i owalne, asymetryczne oraz w kształcie talerza. Wybierając model, kierujemy się własnym gustem i dopasowujemy go do charakteru wnętrza, nie możemy jednak zapominać o najważniejszych praktycznych aspektach, takich jak dobór wielkości i typu umywalki do wielkości łazienki. Istnieją też pewne uniwersalne zasady pozwalające na komfortowe użytkowanie, jak zachowanie odległości co najmniej 15 cm między końcem wylewki a dnem umywalki, dzięki czemu wygodnie umyjemy ręce.

Każda umywalka musi współgrać z baterią, dobraną do niej i pozostałego wystroju łazienki. Warto zainwestować w dobrą baterię, gdyż jest to urządzenie intensywnie eksploatowane w ciągu całego dnia.

W łazience w stylu retro z pewnością sprawdzi się elegancka bateria Retro New marki Ferro z trwałą głowicą ceramiczną sprawiającą, że z takiej baterii woda nie kapie, z delikatnie wygiętą wylewką i stylowymi kurkami na zimną i ciepłą wodę.

Dla użytkowników, których ogranicza niewielki metraż łazienki, doskonałym wyborem są niewielkie, montowane na umywalce jednouchwytowe baterie sztorcowe z regulatorem ceramicznym, który pozwala na szybką regulację temperatury i strumienia wody, jak bateria Brado z poręcznym uchwytem czy Kvadro lub Espacio o ciekawym, nowoczesnym kształcie.

Projektanci marki Ferro opracowali też szereg baterii oszczędzających wodę wykonanych w technologii VerdeLine, za co firma otrzymała wiele wyróżnień, a wybranym bateriom przyznano europejski certyfikat UE Ecolabel. Ponadto 10 produktów Verdeline zostało wpisanych do klasyfikacji European Water Label (europeanwaterlabel.eu). Przykładem takiego rozwiązania jest bateria Veneto VerdeLine w stylu łączącym elementy klasyki i nowoczesności, wyposażona w perlator, a także wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia o 50%. Poziom przepływu wynosi tylko ok. 6 l wody na minutę (w przypadku standardowych baterii jest to 12?15 l), nie obniżając komfortu użytkowania. Perlator posiada dodatkowo system łatwego usuwania kamienia wapiennego. Te same rozwiązania zastosowano w baterii Genova VerdeLine o ciekawej, ale uniwersalnej stylistyce, sprawiającej, że bateria ta dobrze wygląda w różnie zaaranżowanych wnętrzach i pozwala na swobodny dobór akcesoriów i dodatków. Bateria Cassino VerdeLine Plus oprócz wymienionych zalet posiada wyjątkowe walory estetyczne. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w zestawieniu z większymi umywalkami o oryginalnych kształtach, np. asymetrycznych. Niebanalny, nowoczesny design w połączeniu z rozwiązaniami służącymi środowisku i możliwością regulacji kierunku wypływu strumienia wody dzięki ruchomemu perlatorowi sprawiły, że bateria została nagrodzona przez jury konkursu must have.

Łazienkę urządzamy na lata, dlatego należy dokładnie przeanalizować swoje upodobania i potrzeby, zanim podejmiemy decyzję o wyborze urządzeń, armatury i akcesoriów. Bez wątpienia baterie z linii VerdeLine sprawdzą się, jeżeli oczekujemy, że wybrane produkty będą ładne, trwałe, funkcjonalne, zawsze „na czasie”, a przy tym będą chroniły środowisko naturalne i obniżały domowe wydatki przez mniejsze zużycie wody.

FERRO S.A.
więcej informacji (PRESS BOX)