Bateria Sirocco Power-Safe finalistką konkursu Dobry Wzór 2015!

 Mamy przyjemność poinformować, iż bateria Sirocco Sensor Power-Safe zakwalifikowała się do finału konkursu Dobry Wzór 2015, co oznacza, że produkt zostanie zaprezentowany na prestiżowej dla polskiego designu wystawie, która odbędzie się  w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego – organizatora Konkursu,  w dniach od 22 października do 29 listopada 2015 roku.

Wyróżniona bateria Sirocco Sensor Power-Safe należy do kolekcji czterech bezdotykowych baterii umywalkowych Sirocco Sensor przeznaczonych do budynków użyteczności publicznej. Bateria spełnia wysokie wymagania w zakresie energooszczędności, niewielkiego zużycia wody – przepływ do 5,0l/min,  funkcjonalności i nienagannego wzornictwa.  Zasada działania tego rodzaju armatury polega na uruchomieniu strumienia wody po rozpoznaniu przez czujnik obiektu np. rąk wsuwanych pod wylewkę baterii i zamknięciu przepływu, po ich wyjęciu. W fabrycznych ustawieniach baterii marki Ferro zasięg czujnika wynosi 180 mm i można go wyregulować w przedziale od 80 do 300 mm. Urządzenia posiadają także zabezpieczenie przed długotrwałym wypływem do 90 sekund oraz regulator strumienia z regulacją kierunku strumienia wody. Armatura Sirocco Sensor może być podłączona do wody zimnej lub zmieszanej, a wyposażona w mieszacze – do ciepłej i zimnej. W przypadku tej ostatniej doskonale sprawdzą się mieszacze zewnętrzne Ferro – ustawiany manualnie mieszacz mechaniczny 3/8” MM10, bądź termostatyczny 1/2” MT15B o zakresie temperatury od 30 do 70°C. Baterie bezdotykowe Sirocco Sensor zasilane są 9V. baterią, natomiast w 2 modelach: Sirocco Sensor Power-Safe i Sirocco Sensor Power-Safe Pre-Mixed podstawowym źródłem zasilania jest transformator 230V/9V, a bateria stanowi jedynie zasilanie awaryjne.

Innowacyjność produktów bezdotykowych Sirocco Sensor polega na możliwości wyboru wielu opcji w zakresie regulacji armatury, co ma szczególne znaczenie przy programowaniu ustawień na potrzeby danego obiektu i konkretnego użytkownika. Praktycznym rozwiązaniem jest pilot sterujący do baterii i zaworów bezdotykowych RC01, dzięki któremu można wyregulować zasięg detekcji czujnika, opóźniać włączanie i czas spłukiwania dla zaworów pisuarowych, ustawiać czas zabezpieczenia przed długotrwałym wypływem wody oraz czas blokady przed kolejnym użyciem, a także zaprogramować czas między cyklicznym spłukiwaniem oczyszczającym, które zapobiega stagnacji wody w rurach. Funkcje pilota pozwalają również na powrót do ustawień fabrycznych oraz czasowe wyłączenie urządzeń np. podczas sprzątania i konserwacji armatury.

Warto również zwrócić uwagę na wzornictwo Sirocco Sensor Power-Safe – uproszczona, nowoczesna forma baterii będzie doskonale korespondowała z minimalistycznym lub industrialnym stylem aranżacji wnętrza. Opływowa linia ma jeszcze jedną zaletę – sprawia, że urządzenie jest odporne na działania dewastacyjne, co ma szczególne znaczenie w obiektach o wysokim natężeniu ruchu, takich jak galerie handlowe, stacje benzynowe, szpitale, szkoły, etc.

„Cieszymy się z tego, że bateria Sirocco Sensor Power-Safe została dostrzeżona przez grono wybitnych ekspertów w dziedzinie designu, ponieważ jest to produkt o wysokich parametrach użytkowych i udanym wzornictwie” – mówi Michał Kopeć, Kierownik Działu Marketingu ds. Rozwoju Produktów FERRO. „Oczywiście czekamy na wielki finał, ale już teraz odbieramy to szczególne wyróżnienie jako powód do dumy i zamierzamy wykorzystać znak graficzny „Finalista konkursu Dobry Wzór 2015” w komunikacji marketingowej i działaniach promocyjnych” – dodaje Michał Kopeć.

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)