Bezwodne pisuary KOŁO i KERAMAG – ekonomia i podwyższony standard obiektów publicznych


„Zielone”, bezwodne pisuary zapewniają sprawne funkcjonowanie toalet w obiektach publicznych, obniżają koszt utrzymania inwestycji, dbają o środowisko naturalne, podnoszą standard higieny.  KOŁO CERO, KERAMAG CENTAURUS i KERAMAG RENOVA NR1 PLAN to innowacyjne pisuary, niezastąpione w aranżacji toalet nowoczesnych eko-inwestycji.

Inwestorzy obiektów publicznych coraz częściej sięgają po rozwiązania proekologiczne, które ograniczają wykorzystanie wody i energii.  Do takich urządzeń należą pisuary KOŁO CERO, KERAMAG RENOVA NR1 PLAN i KERAMAG CENTAURUS. Syfon pisuaru CERO wypełniony jest substancją hydrofobową (olej neutralizujący), która przepuszcza tylko ciecz, a zatrzymuje przykry zapach z kanalizacji.

Z kolei pisuary bezwodne marki KERAMAG wykorzystują membranę silikonowo-gumową, która pozwala na przenikanie płynów do rury odpływowej i później kanalizacji, a jednocześnie blokuje wydostawanie się gazów kanalizacyjnych. Bezwodne pisuary nie wymagają dzięki temu spłukiwania, obniżając koszt eksploatacji. Obsługiwane są bezdotykowo, bez konieczności podłączenia ich do instalacji elektrycznej. Dzięki temu ich zastosowanie podnosi standard łazienki, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zużycia wody i energii. Aranżacja toalet z wykorzystaniem pisuarów bezwodnych to dodatkowe punkty dla budynków starających się o certyfikaty LEED lub BREEAM.

Pisuary bezwodne można bez problemu podłączyć do wcześniej istniejącej instalacji – nie potrzebują dodatkowych podłączeń, a nawet redukują ich ilość. Nie ma bowiem potrzeby podłączania instalacji wody doprowadzającej. Nie wymagają również podłączenia do sieci elektrycznej. Jedyne czego potrzebują, to podłączenie z odpływem.

Bezwodne pisuary KOŁO i KERAMAG perfekcyjnie sprawdzają się w toaletach publicznych o dużym natężeniu ruchu.  Przemawiają za tym między innymi względy łatwości użytkowania i utrzymania czystości. Bezdotykowa obsługa gwarantuje przy tym wysoką higienę użytkowania pisuaru. Toalety zaaranżowane z wykorzystaniem CERO, RENOVA NR1 PLAN lub CENTAURUS są odporniejsze na wandalizm – bezwodne pisuary nie są bowiem podłączane do instalacji wody doprowadzającej, a co za tym idzie redukują ilość przewodów i przycisków spłukujących, które mogłyby ulec zniszczeniu.

Powierzchnia pisuarów bezwodnych KOŁO i KERAMAG jest pokryta idealnie gładkim szkliwem o niskiej porowatości. Dzięki temu płyn  spływa do odpływu nie pozostawiając nieczystości na powierzchni. Czuwa nad tym również szczególny kształt ceramiki – pozbawiony zbędnych załamań i krawędzi, w których mogłyby odkładać się zanieczyszczenia. Pisuary CENTAURUS i RENOVA NR1 PLAN pokryte są odpornym na uszkodzenia szkliwem KERATECT, na który producent daje 30-letnią gwarancję.


KOŁO jest wiodącym polskim producentem wysokiej jakości ceramiki sanitarnej. Innowacyjna marka z ponad 50-letnią historią cieszy się doskonałą reputacją w świecie projektowania łazienek. KOŁO jest częścią globalnej spółki Geberit, europejskiego lidera w segmencie produktów sanitarnych. Geberit prowadzi działania jako zintegrowana grupa, a jej oferta stanowi niepowtarzalną wartość dodaną w zakresie technologii sanitarnej i ceramiki łazienkowej. Siedziba grupy znajduje się w Szwajcarii. Z liczbą pracowników przekraczającą 12.000 w ponad 40 krajach, Geberit generuje sprzedaż netto na poziomie 2.9 miliarda CHF. Udziały Geberit notowane są na giełdzie SIX Swiss Exchange. www.kolo.com.pl

KOŁO
Więcej informacji z firmy KOŁO ( press box )