Bogactwo nowoczesnych rozwiązań i oszczędność kosztów – dom marzeń ART140 Modern firmy ArtHauss

Od stuleci człowiek zabiega o to, by cywilizacja nie niszcząc przyrody, wykorzystywała jej potencjał. Doskonałym przykładem współistnienia zaawansowanej technologii i potęgi natury są projekty ArtHauss, które nadają nowy kształt marzeniom o własnym domu. W bogatej ofercie firmy na szczególną uwagę zasługuje dom ART140 Modern, który zarówno dzięki zastosowaniu energooszczędnych urządzeń, jak i oryginalnej stylistyce doskonale wpisuje się w idee nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

Któż z nas nie marzył o inteligentnym domu, będącym nie tylko odpowiedzią na estetyczne oczekiwania, ale i opłacalną inwestycją, która zapewnia nieograniczone korzystanie ze źródeł odnawialnej energii? Energooszczędny dom ArtHauss 140 Modern spełnia te kryteria. Innowacyjność projektu polega przede wszystkim na umiejętnym wykorzystaniu potencjału natury i zdobyczy technologii. Dom energooszczędny od ArtHauss – to dom idealny, na którego utrzymanie stać będzie każdego.

ArtHauss – technologia przyszłości

Konstrukcja domu to niezwykle istotny element całego projektu. To, z jakich materiałów zostanie wykonana decyduje o wytrzymałości budowli, a co za tym idzie bezpieczeństwie mieszkańców. Dom ArtHauss 140 Modern przełamując dotychczasowe stereotypy, udowadnia, że materiały mogą być zarówno trwałe, jak i przyjazne środowisku. Odchodząc od tradycyjnych metod w budownictwie pasywnym, ArtHauss jako jedna z nielicznych na polskim rynku firm, zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem domów, w których szkielety ścian, stropów oraz dachów wykonane są ze stali ocynkowanej. Do stworzenia stabilnej konstrukcji ArtHauss140 Modern wykorzystano lekkie i wytrzymałe stalowe kształtowniki, które z powodzeniem zastępują belki i tradycyjne deski. Niekwestionowaną zaletą tak wykonanego szkieletu stalowego jest łatwość i szybkość montażu, co skraca czas budowy domu do 7 dni!

ArtHauss – oszczędzanie w zgodzie z naturą

Ideą budownictwa energooszczędnego jest budowa domu, który pozwala mieszkańcom na ciągłe minimalizowanie stałych kosztów utrzymania. W trakcie realizacji projektu Arthauss140 Modern wdrażane są rozwiązania i technologie, które poprawią izolację termiczną domu, w znacznym stopniu zmniejszając całkowite zużycie energii. Dzięki zastosowaniu w projekcie firmy ArtHauss stolarki okiennej i drzwiowej opartej na systemie profili PCW, dom zyskuje dobre parametry izolacyjne, a ściany zewnętrzne konstrukcji posiadają obniżoną przenikalność cieplną (U=0,16 W/m2K). Pięciokomorowy system profili wraz z uszczelkami skutecznie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, a tym samym wpływa na wyraźną redukcję kosztów energii. Ponadto, dzięki wykorzystaniu rozwiązań energooszczędnych, takich jak wentylacja z rekuperacją, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła czy turbiny wiatrowe możliwe jest pasywne pozyskiwanie energii z otoczenia i gromadzenie jej wewnątrz konstrukcji domu. Każda z tych instalacji zapewnia optymalne użytkowanie darmowej, odnawialnej energii. Korzyści odczuwalne są na każdym kroku. Jedną z opcji w domu ArtHauss140 Modern jest wykorzystanie gruntownego wymiennika ciepła, który  sprawia, że oddychamy czystym powietrzem chronionym przed zanieczyszczeniami biologicznymi, szczególnie przed florą bakteryjną. Równie praktycznym rozwiązaniem w projekcie ArtHauss jest pompa ciepła, która niezależnie od pory dnia i roku wydobywa z powietrza tyle energii, ile potrzeba do ogrzania domu. Kolejną funkcjonalnością energooszczędnego domu ArtHauss 140 Modern jest podgrzewanie wody za pomocą turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu, która jest najbardziej efektywnym odbiornikiem i jednocześnie akumulatorem energii. Innowacyjność tego typu rozwiązań widoczna jest na każdym etapie realizacji projektu i dotyczy wszystkich sfer prawidłowego funkcjonowania domu. Tak zaprojektowany budynek gwarantuje mieszkańcom wygodne użytkowanie i ekonomiczne korzyści.

Dom na wieki

Stalowa konstrukcja ArtHauss140 Modern na długie lata niweluje konieczność sezonowego zabezpieczenia przed wilgocią, rozsychaniem i kornikami. W trosce o trwałość użytych surowców wszystkie projekty i technologie sprawdzane są pod kątem dopuszczalnych ugięć w najbardziej ekstremalnych warunkach. Tak precyzyjne testy znajdują potwierdzenie w ponad 100-letniej gwarancji, którą producent daje na stalową konstrukcję stosowaną we wszystkich projektach firmy. Równie imponująca jak funkcjonalność zastosowanych rozwiązań technicznych, jest nowoczesna stylistyka ArtHauss140 Modern. Energooszczędny dom wygląda stylowo i, dzięki zestawieniu różnych materiałów, niezwykle nowocześnie. Wpisując się w aktualne trendy architektoniczne ArtHauss140 Modern jest przykładem minimalizmu i niezwykle finezyjnej formy. Zwolennikom bardziej klasycznych projektów z pewnością przypadnie do gustu także ArtHauss140 Classic, który różni się od wersji ArtHauss140 Modern bardziej tradycyjną bryłą i spadzistym dachem. Uwzględniając odmienność gustów, firma Arthauss w pełni wykorzystuje możliwości kształtowania architektonicznego takich obiektów – granicą jest jedynie pasja i wyobraźnia samych twórców.

Dom ArtHauss140 Modern to przykład doskonałego kompromisu między możliwościami, jakie stwarzają cywilizacja, rozwinięta technologia i natura. Zaletą projektu jest umiejętne wykorzystanie odwiecznych zjawisk występujących w przyrodzie. Takie rozwiązania architektoniczne, poprzez podniesienie funkcjonalności i ekonomiczności, przyczynią się niewątpliwie do ustanowienia nowych, rewolucyjnych standardów w budownictwie.

Dom ART140 Modern,
Cena: 302.400 zł brutto
’Premium w standardzie’
Cena zawiera:
– projekt domu, wrysowanie domu w działkę, nadzór nad budową
– fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, podłogi, sufity, dach płaski, stolarkę drzwiową i okienną (U = 1,1) w okleinie drewnopodobnej
– instalacje wod-kan, elektryczną, c.o. + piecyk gazowy, instalację kominkową (bez wkładu kominkowego)
– instalację wentylacyjną + rekuperator renomowanej firmy DOSPEL
– instalację pompy ciepła + pompę ciepła firmy DERON
– instalację solarną + kolektory dachowe (2 sztuki) bądź instalację wiatrową + turbinę pionową (500W) i panele fotowoltaiczne (200W)
– instalację rynnową i odgromową
– elewację zewnętrzną (drewnianą, świerk skandynawski)

ARTHAUSS Polska