Business Garden ma swojego Generalnego Wykonawcę

Spółka SwedeCenter wybrała firmę Hochtief Polska na generalnego wykonawcę pierwszego etapu budowy kompleksu Business Garden.

Business Garden to pierwszy ekologiczny park biznesowy i jeden z największych projektów biurowych w Warszawie. Na terenie kompleksu o powierzchni 90.000 m2 znajdą się powierzchnie biurowe wraz z częścią handlową, hotelowo-konferencyjną oraz dodatkowymi udogodnieniami dla najemców biurowych. Ukończenie pierwszej części planowane jest na trzeci kwartał 2012 roku.

Business Garden składa się z 7 budynków, które powstaną na działce o powierzchni 6 hektarów. Pierwszy etap projektu obejmuje budowę dwóch budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 32.000 m2. W pierwszym znajdzie się 14.600 m2 powierzchni biurowej i handlowej. Dodatkową funkcję hotelowo-konferencyjną zapewni 200-pokojowy hotel biznesowy z centrum kongresowym. Drugi budynek zaoferuje łącznie 17.500 m2 powierzchni biurowej.
Systemy budynków zaprojektowane zostały zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, z troską o środowisko naturalne i oszczędność energii. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu LEED. Budynki będą wyposażone w innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, otwieralne okna z systemem żaluzji zewnętrznych oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej. Niewątpliwy atut projektu to tereny zielone, które będą stanowić 60% powierzchni działki. Projekt Business Garden zapewni także optymalny dostęp światła słonecznego, segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu znajdzie się również parking rowerowy dla najemców i gości.

Doskonała lokalizacja kompleksu Business Garden przy ulicy Żwirki i Wigury, 2 km od międzynarodowego Lotniska im. F. Chopina, zapewnia dogodny dojazd do centrum miasta zarówno samochodem, jak i autobusem oraz Szybką Koleją Miejską (SKM). Planowana przebudowa skrzyżowania ulic Żwirki i Wigury oraz 1 Sierpnia z dodatkowymi pasami skrętu od strony Śródmieścia, jak i z lotniska znacznie usprawnią system komunikacji transportowej.
Na agenta wyłącznego projektu Business Garden wybrana została firma Cushman & Wakefield.
Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.

Brama Portowa, najwyższej klasy kompleks biurowy o całkowitej  powierzchni najmu 13.000 m2, zaprojektowany zgodnie ze światowymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Brama Portowa I oferuje 6.750 m2 powierzchni biurowej oraz 1.600 m2 nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. W budynku Brama Portowa II wielkość powierzchni biurowej wyniesie  4.000 m2, a 680 m2 przeznaczonych zostanie na cele handlowo-usługowe.

Więcej informacji na stronie www.bramaportowa.com

Business Garden Poznań, największy park biznesowy w Poznaniu zlokalizowany na działce o powierzchni 6 hektarów, przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej. Projekt składa się z 9 budynków biurowych oferujących łącznie około 80.000 m2 powierzchni biurowej i usługowej   zaprojektowanej w ekologicznym i przyjaznym środowisku otoczeniu.

Business Garden Wrocław, ekologiczny park biznesowy na działce
o powierzchni 7 hektarów, idealnie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Dąbrówki, w pobliżu stacji PKP Mikołajów.

SwedeCenter

{jcomments on}