Ceramika Paradyż i Łódź Design Festival – od 4 lat pod znakiem dobrego designu

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem „Zmiana”. Nie zmieni się jednak główny sponsor wydarzenia – Ceramika Paradyż, która zaplanowała szereg atrakcyjnych działań podczas festiwalu. Zapowiada się naprawdę ciekawie. Bądźcie z nami od 20 do 30 października!

Design budzi się do życia
Co roku na program festiwalu składa się kilkadziesiąt imprez, wystaw i warsztatów rozproszonych po całej Łodzi. W pięcioletniej już tradycji Łódź Design Festival, po raz czwarty Ceramika Paradyż jest sponsorem wydarzenia, od 2009 roku, jako Mecenas Główny. Początkowo, działania Łódź Design Festival skupione były na grafice użytkowej oraz projektowaniu produktowym. Jednak formuła festiwalu szybko uległa rozwojowi skupiając się również na projektowaniu przemysłowym, modzie, architekturze wnętrz, drukach użytkowych itp. To właśnie nowatorski charakter łódzkiego festiwalu oraz tematyka wzornictwa i projektowania zachęciły Ceramikę Paradyż do uczestnictwa w tej imprezie.

„Dobry design i wzornictwo to cechy, które odzwierciedlają Ceramikę Paradyż. Dlatego też długo nie zastanawialiśmy się nad uczestnictwem w festiwalu. W 2008 roku, kiedy przyłączyliśmy się do Łódź Design Festival, współpracowaliśmy z Tomkiem Rygalikiem i przygotowaliśmy projekt artystyczny „Fotel miejski”. Była to propozycja mebla, który wpisywał się w przestrzeń miasta i łączył sztukę współczesną z projektowaniem użytkowym. Miejskie siedziska – ozdobione płytkami z rzeczywistymi grafikami trawy, siana oraz kamieni – w przewrotny sposób pozwalały użytkownikowi zbliżyć się do natury. Już rok później Ceramika Paradyż objęła zaszczytną funkcję i została Mecenasem Głównym Festiwalu” – mówi Dorota Kaźmierczak, Dyrektor Marketingu Ceramiki Paradyż.

W czasie ubiegłorocznej edycji firma zaprezentowała absolutnie nowoczesne rozwiązanie dotyczące projektowania wnętrz – Multimedialne Studio Projektowania 3D, które umożliwia oglądanie wnętrz w skali 1:1. Nowoczesnej Technologii, w oparciu o którą działa studio, poświęcony był również wykład pt. “Kolor, światło, cień – realizm prezentacji projektów
w programie CAD Decor Paradyż”.

Oferta Ceramiki Paradyż podczas Łódź Design Festival 2011

Aktywności zaplanowane przez Ceramikę Paradyż w czasie tegorocznego Łódź Design Festiwal nawiązują do hasła przewodniego, czyli ZMIANY. Na stoisku Ceramiki Paradyż będzie można podziwiać ekspozycje 3 łazienek zaaranżowanych z jednej kolekcji, które pokażą, jakie zmiany zachodzą w tym pomieszczeniu, wraz z dorastaniem użytkownika. Przekaz będzie podzielony na 3 grupy wiekowe – dzieci, młodzież, seniorzy. Dodatkowo Ceramika Paradyż zaprezentuje wielkoformatowe plansze do układania obrazu z mozaiki, tematykę Eko widoczną w produktach pokazywanych na Festiwalu i wiele, wiele innych. Mecenas zaplanował mnóstwo atrakcji z myślą o młodych projektantach, ale i również dla najmłodszych uczestników festiwalu.

„Paradyżowa Kraina” – warsztaty skierowane do dzieci

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie dzieci projektowaniem i sztuką, Ceramika Paradyż zorganizuje warsztaty dla najmłodszych, podczas których będą mogły poznać świat designu
i nowoczesnych technologii. Ich uczestnicy dowiedzą się czym jest projektowanie i będą mieli możliwość wykonać własne prace pod okiem profesjonalistów. Warsztaty odbędą się
22 października od godz. 13.00 do 16.00.

Rzeźby przygotowane we współpracy ze studentami ASP

Na odwiedzających Łódź Design Festival, w jego centralnym punkcie, czekać będą rzeźby częściowo wykonane z płytek ceramicznych, w tym symbol tegorocznego festiwalu, sowa. Stworzyli je studenci z łódzkiej ASP we współpracy z Ceramiką Paradyż.

Wspólne tworzenie obrazu z płytek ceramicznych
Przez cały czas trwania imprezy każdy uczestnik będzie mógł przyczynić się do powstania wspólnego dzieła. Przygotowana do tego będzie specjalna ścianka, na której odwiedzający będą mogli przykleić płytkę ceramiczną o wymiarach 2,3×2,3 do przeznaczonego dla niej miejsca. Z twórczości odwiedzających mają powstać dwa obrazy, odwzorowujące naturalne materiały, jak drewno i kamień, w tematyce których utrzymane są najnowsze kolekcje Ceramiki Paradyż z linii My Way Paradyż Group.

Konkurs make me!
W czasie tegorocznej edycji Ceramika Paradyż – jako Mecenas Główny Łódź Design Festival 2011 zaangażowała się również w konkurs „make me”! To jeden z filarów festiwalu. Konkurs odbywa się po raz 4 i skierowany jest do młodych projektantów w wieku 20 – 30 lat, których zadaniem jest zaprezentowanie swoich pomysłów, które poddane zostaną ocenie profesjonalnego jury. Prace można było składać indywidualnie lub grupowo. Konkurs ma na celu odkrywanie talentów ze świeżym spojrzeniem na design. Zamierzeniem organizatorów jest dotarcie do środowiska młodych projektantów z całego świata i uczynienie z konkursu wydarzenia o zasięgu międzynarodowym. W tej chwili zakończony został wybór prac konkursowych. 20 uczestników zakwalifikowało się do finału. W czasie gali otwarcia festiwalu, która odbędzie się 20 października 2011 r. zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 20.000 zł ufundowaną przez Ceramikę Paradyż.

Na relację z Łódź Design Festival zapraszamy na nasz profil na Facebooku .


Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)