Ceramika Paradyż z Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego

21 czerwca 2011 roku miało miejsce bardzo istotne wydarzenie – w pięknych wnętrzach Pałacu Poznańskich, w którym mieści się Muzeum Miasta Łodzi odbyła się gala podsumowująca VIII edycję konkursu „Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego”. Laureatem w kategorii „Duże przedsiębiorstwo” została Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Pamiątkowy dyplom oraz statuetkę z rąk Pani Wojewody Łódzkiej – Jolanty Chełmińskiej oraz Pani Marszałek Województwa Łódzkiego – Doroty Ryl, odebrał Piotr Tokarski – Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż – tegoroczny laureat prestiżowej nagrody specjalnej „Rzetelni dla Biznesu”.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego ma charakter honorowy, wręczana jest od 2004 roku – od dwóch lat przyznawana jest wspólnie przez władze regionu łódzkiego tj. Wojewodę Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego. Promuje podmioty gospodarcze i gospodarstwa rolne, które osiąganymi wynikami ekonomicznymi i codzienną działalnością budują pozytywny wizerunek regionu oraz wnoszą istotny wkład w jego rozwój.

Ceramika Paradyż Sp. z o.o. została zgłoszona do udziału w tegorocznej edycji konkursu z inicjatywy Burmistrza Miasta Opoczno – Jana Wieruszewskiego. Jest to znakomity przykład współpracy i dobrych relacji pomiędzy biznesem i przedstawicielami lokalnych władz.

W tym roku w pięciu kategoriach zgłoszonych zostało ponad 50 firm, a merytoryczny poziom nadesłanych materiałów w ocenie Kapituły Konkursu był najwyższy w historii. Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli władz, nauki, biznesu i mediów oceniała kondycję ekonomiczną przedsiębiorstwa, posiadane certyfikaty i zdobyte nagrody. Duże znaczenie miała również działalność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – między innymi wdrożone programy szkoleń i opieki zdrowotnej dla pracowników oraz ochrona środowiska – a także rozwój myśli technologicznej.


Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 20 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w blisko 40 krajach na całym świecie. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1800 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to  gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone dynamicznie rosnącymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. „Laur Konsumenta”, „Jakość Roku” „Perły Ceramiki UE” czy „Łazienka – Wybór Roku” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX ){jcomments on}