Ściany wewnętrzne Aluprof – kompleksowe rozwiązania dla firm

Na spójną identyfikacje wizualną firmy składa się bardzo wiele elementów – od wyróżniającego się logotypu poprzez funkcjonalność strony internetowej, aż po wygląd siedziby, do której przychodzą klienci. Dla każdej organizacji bardzo ważna zatem powinna być należyta estetyka biura czy sklepu. Dlatego też, Aluprof oferuje swoim klientom systemy ścian wewnętrznych umożliwiające tworzenie nowoczesnych i funkcjonalnych konstrukcji przeszklonych, które z pewnością staną się wizytówką każdej firmy.

Przeszklony krajobraz miast

W naszym kraju powstaje coraz więcej nowoczesnych biur i galerii handlowych, które projektowane są zgodnie z koncepcją architektury otwartej. Powszechne stają się budynki użyteczności publicznej, w których zastosowano szklane fasady pozwalające na tworzenie dużych przeszklonych konstrukcji, dzięki którym do wnętrza budynków wpada znacznie więcej światła słonecznego. Trend ten ma swoje odzwierciedlenie również w projektowaniu przestrzeni wewnątrz obiektów, co stwarza zapotrzebowanie na różnego rodzaju ściany działowe. Na rynku dostępna jest bogata oferta produktów dających możliwość dostosowania i ukształtowania powierzchni użytkowej do indywidualnych potrzeb firmy, a także, w razie konieczności, jej łatwą reorganizację.

W naszej ofercie dostępne są rozwiązania, dzięki którym firmy dopasują każdą przestrzeń biurową czy sklepową do swoich potrzeb. Wykorzystując nasze systemy możliwe jest tworzenie uniwersalnych ścian działowych. Za ich pomocą możemy zbudować eleganckie wnętrza biur wykonane między innymi z hartowanego szkła czy też stylowe witryny sklepów, które z pewnością dodadzą prestiżu każdej firmie niezależnie od charakteru działalności – mówi Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR ALUPROF S.A.

Łatwa adaptacja i modyfikacja

Do konstruowania szklanych ścian działowych wykorzystywanych w przestronnych pomieszczeniach konferencyjnych i biurowych możemy wykorzystać system MB-45 OFFICE. Są to lekkie i zarazem bardzo wytrzymałe konstrukcje, w których elementem nośnym może być szyba hartowana. Produkt daje możliwość tworzenia ścian stałych, wyposażonych w wyraźnie zaznaczone drzwi rozwierane lub wahadłowe. Dodatkowo jego funkcjonalność pozwala na zmianę aranżacji wnętrza poprzez demontaż połączeń i ponowną ich instalacje, dzięki czemu zmienimy kąt zabudowy czy też jego funkcje.

W pomieszczeniach biurowych, gdzie konieczne jest wygłuszenie wnętrza warto zamontować ścianki dwuszybowe MB-80 OFFICE, nowość w ofercie firmy, w których jako wypełnienie można zastosować szyby, płyty meblowe bądź płyty kartonowo gipsowe. Głębokość i konstrukcja systemu pozwala na umieszczenie pomiędzy szybami żaluzji, co dodatkowo umożliwi oddzielenie części przestrzeni od reszty wnętrza. Ponadto rozwiązanie to pozwala na umieszczenie w środku ściany kabli i montaż gniazdek elektrycznych oraz na łączenie ze zwykłą ścianą wykonaną z karton-gipsu o grubości 75 mm. W praktyce możliwości ich zastosowania w powierzchniach komercyjnych jest niemal nieograniczona również z uwagi na fakt, iż kąt załamania ściany może wynosić od 90 do 180 stopni. Pozwala to na kształtowanie zabudowy w dowolny sposób do maksymalnej wysokości 5,5 metra.

Nasz najnowszy system wewnętrznych ścian działowych dwuszybowych MB-80 OFFICE służy do wykonywania przegród wewnętrznych w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Pozwala on na zastosowanie różnego rodzaju wypełnień przeziernych i nieprzeziernych z zastosowaniem wewnętrznych żaluzji, a ponadto na montaż osprzętu elektrycznego i elementów wyposażenia biurowego. Ścianki te są szczególnie polecane w obiektach, gdzie jest wymagana wysoka izolacyjność akustyczna – mówi Bożena Ryszka z ALUPROF S.A.

Estetyka i bezpieczeństwo

Kolejną nowością w asortymencie ścian działowych jest rozwiązanie przeziernych ścian przeciwpożarowych na bazie systemu MB-78EI, tzw. ścianek bezszprosowych. Pozwalają one na budowę przegród wewnętrznych bez widocznych pionowych profili oddzielających poszczególne moduły ścianki, a ponadto cechują się bardzo dobrą odpornością ogniową. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wypełnienia w postaci ogniochronnego materiału pęczniejącego oraz niepalnego silikonu w szczelinie pomiędzy taflami szkła, która wynosi jedynie 4 mm. W celu dopasowania kolorystycznego wypełniania silikon dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, szarym oraz białym. System bezszprosowych ścian MB-78EI umożliwia projektowanie przegród, których wysokość dochodzić może nawet do wysokości 3,6 metra, a moduły osiągać szerokość do 1,8 metra. Badania ogniowe przeprowadzone w Instytucie Techniki Budowlanej (ITB), obejmowały model przegrody z tzw. swobodną krawędzią, co oznacza, że nie ma ograniczeń długości maksymalnej konstrukcji ściany.
System bezszprosowych ścian przeciwpożarowych MB-78EI pozwala na swobodne projektowanie i konstruowanie bardzo dużych powierzchni wewnętrznych ścian działowych. Przezroczyste moduły pozwalają na tworzenie konstrukcji, które optycznie powiększają wnętrze budynku. Ponadto, system ten, dzięki swoim właściwościom ognioochronnym zapewnia bezpieczeństwo pozwalając na organizację w budynkach stref pożarowych oraz gwarantując odpowiednie warunki do ewakuacji osób – mówi Bożena Ryszka.

Witryny sklepowe na wysokim poziomie

W przypadku aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem szklanych ścian działowych, w których drzwi wykonane są ze szkła, pomocne będą systemy MB-EXPO i MB-EXPO MOBILE. Cechą charakterystyczną pierwszego jest fakt, iż elementem nośnym w konstrukcji jest szyba hartowana mocowana w profilach zaciskowych. Produkt pozwala tworzyć zabudowy, które osiągają wysokość maksymalną do około 4 metrów, a szerokość skrzydeł drzwi wynosi 140 centymetrów. W przypadku drugiego rozwiązania maksymalna wysokość paneli drzwiowych może wynieść również 4 metry, natomiast szerokość do półtora metra. W ramach obydwu rozwiązań istnieje możliwość użycia szyb hartowanych o grubościach 8, 10 i 12 mm. Dodatkowo MB-EXPO pozwala na wykończenia powierzchni aluminiowych profili dekoracyjnych z obu stron zabudowy (tzw. dwukolor). Systemy dają również możliwość łatwej reorganizacji pomieszczeń i podziału powierzchni wnętrza w nowy sposób. W efekcie możliwe będzie wykonanie konstrukcji ścianek stałych, całoszklanych drzwi rozwieranych i wahadłowych jak również segmenty drzwi parkowanych i składanych, które znajdą swoje zastosowaniem w sklepach, galeriach handlowych, centrach targowych oraz pomieszczeniach biurowych.

Systemy MB-EXPO i MB-EXPO MOBILE to bardzo lekkie i eleganckie rozwiązania, których głębokość profili jest stała bez względu na grubość szklenia wahająca się od 8 do 12 mm. Maksymalna wysokość konstrukcji, jaką dzięki nim można uzyskać to 4 metry. Poza dobrą funkcjonalnością oraz wytrzymałością systemy te charakteryzują się również wysoką estetyką m.in. dzięki niewidocznym uszczelkom przyszybowym – dodaje Bożena Ryszka.

Ściany działowe są nieodzownym elementem każdego współczesnego budynku biurowego czy galerii handlowej. Nierzadko przez pryzmat ich estetyki postrzegana jest renoma firmy. Dlatego też przedsiębiorstwa powinny stosować produkty, które zagwarantują im odpowiednią jakość wykonania, estetykę, a także wysoki poziom funkcjonalności. Produkty Aluprof zapewniają wszystkie te cechy jak również dają mnóstwo możliwości ich adaptacji do różnych wymagań i potrzeb firm.

Aluprof PRESS BOX