Ciepła i mocna ściana – Tydzień Tematyczny w Domu Modelowym, 14-18 września

Jak wygląda proces budowy domu krok po kroku? Jak przeprowadzić taką inwestycję szybko i z satysfakcją? Jakie materiały budowlane zastosować w wymarzonym domu? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać podczas Tygodni Tematycznych organizowanych w ramach akcji edukacyjnej Dom Modelowy.

Celem akcji jest kompleksowe zapoznanie inwestorów z każdym etapem budowy domu. Organizatorzy zadbają, aby odwiedzający uzyskali wyczerpujące informacje, jak powinni postępować przez cały proces budowlany – począwszy od spełnienia wymagań formalnych, poprzez wznoszenie obiektu, a kończąc na stylizacji wnętrz i urządzaniu ogrodu. Akcja edukacyjna opiera się na koncepcji „Tygodni Tematycznych”, z których każdy będzie poświęcony innej kwestii związanej z konstrukcją, wykończeniem czy też urządzeniem wnętrza budynku. Zagadnienia dotyczące wykonania ścian budynku zostaną poruszone podczas sesji, która odbędzie się w dniach 14-18 września. Inwestorzy odwiedzający w tym czasie Dom Modelowy w podwarszawskich Jankach, dowiedzą się wszystkiego na temat prawidłowej konstrukcji, termoizolacyjności i technologii wznoszenia ścian w systemie SILKA i YTONG.

Dlaczego Dom Modelowy?
Organizatorem i pomysłodawcą akcji Dom Modelowy jest pracownia architektoniczna Studio Atrium we współpracy z Grupą 7point. Inicjatywa ta ma przybliżyć problematykę budowy domu inwestorom indywidualnym, szczególnie tym, którzy decydują się na taki krok po raz pierwszy.

– Dom Modelowy w Jankach został stworzony, aby edukować i inspirować, ale także pokazać urok posiadania własnego domu. Funkcjonalny i uniwersalny charakter budynku zainteresuje inwestorów ceniących zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania architektoniczne – przekonuje Rafał Wawak, prezes Grupy 7point. – Serdecznie zachęcam do odwiedzin Domu Modelowego, gdzie na żywo będzie można zobaczyć i dotknąć zastosowane materiały oraz poznać właściwości nowoczesnych technologii – dodaje Rafał Wawak.

Edukacja w Domu Modelowym
Goście Tygodni Tematycznych w Domu Modelowym w Jankach będą mogli poznać procedury oraz standardy upraszczające realizację procesu budowlanego, a także uczestniczyć w dyskusjach, zadawać pytania ekspertom i co najważniejsze – z bliska zobaczyć, jak sprawdzają się wykorzystane technologie budowlane.

Na parterze Domu Modelowego odwiedzający mogą przyjrzeć się zastosowanym rozwiązaniom budowlanym i architektonicznym. Obecni na miejscu specjaliści służą inwestorom swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie technologii wykorzystanych do budowy tego domu.

90-metrowe poddasze Domu Modelowego pełni funkcję centrum edukacyjnego, gdzie odbywają się prezentacje produktów, wykłady specjalistów, konsultacje eksperckie czy też merytoryczne dyskusje. W seminariach będzie można uczestniczyć również w formie on-line poprzez stronę www.dommodelowy.pl oraz profile na portalach społecznościowych www.facebook.com/DomModelowy, a także www.mybudujemy.pl.

SILKA YTONG w Domu Modelowym
Dom Modelowy to akcja edukacyjna, która propaguje energooszczędne rozwiązania budowlane. Nowoczesne materiały budowlane SILKA i YTONG, z których powstały ściany w Domu Modelowym, bardzo dobrze wpisują się w tę tematykę. Zaangażowanie firmy Xella w takie inicjatywy jak Dom Modelowy ma na celu wspieranie rozwoju edukacji budowlanej oraz tworzenie nowych standardów wykonawstwa.

– W ramach programu Akademia Murowania SILKA i YTONG od kilku lat prowadzimy działania edukacyjne skierowanie do przyszłych adeptów budownictwa, a także do już działających na rynku firm wykonawczych – mówi Monika Mychlewicz dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA i YTONG. – Wiosną tego  roku dzięki ogólnopolskiej akcji Miasteczko Akademia Murowania zasady murowania energooszczędnych ścian pokazaliśmy także inwestorom indywidualnym. Zaangażowanie w projekt Dom Modelowy to naturalna kontynuacja naszej edukacyjnej strategii – dodaje Monika Mychlewicz.

Przy budowie ścian zewnętrznych Domu Modelowego zastosowano ciepłe bloczki YTONG ENERGO o grubości 24 cm, a ściany nośne wzniesiono z charakteryzujących się bardzo dobrymi parametrami akustycznymi bloków SILKA o grubości 24 cm. Ścianki działowe wykonane zostały z bloczków  YTONG INTERIO. Przy budowie domu użyto także prefabrykowanych nadproży YTONG YF i  zaprawy do cienkich spoin SILKA YTONG.

Odwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska zastosowanym materiałom budowlanym, które zostały wyeksponowane na fragmencie ściany domu.

Podczas Tygodnia Tematycznego w dniach 14-18 września na pytania zwiedzających, dotyczących ścian budynku odpowiadać będą eksperci SILKA YTONG.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, jak powstawał Dom Modelowy: http://www.youtube.com/watch?v=BbuphLt7Pjg

Aby uzyskać więcej informacji na temat kolejnych tematów w ramach Tygodni Tematycznych warto odwiedzić stronę: www.dommodelowy.pl. Zachęcamy również do korzystania z zamieszczonych tam interaktywnych materiałów edukacyjnych.

Dom Modelowy będzie dostępny dla zwiedzających do końca kwietnia 2012. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Termin i lokalizacja
Wydarzenie: Tydzień Tematyczny w Domu Modelowym w Jankach
Temat: Konstrukcja to podstawa – ściany
Data: 14-18 września 2011, godz.10:00-20:00 (środa-sobota) oraz godz.10:00-18:00 (niedziela)
Miejsce: rozwidlenie Al. Krakowskiej i ul. Mszczonowskiej, w sąsiedztwie Parku Handlowego IKEA (Dom jest widoczny dla nadjeżdżających od strony Warszawy, Krakowa i Katowic.)
Szczegółowe informacje na temat akcji: www.dommodelowy.pl


Dom Modelowy w Jankach k. Warszawy, wybudowany z bloczków SILKA i YTONG


Dom Modelowy w Jankach k. Warszawy, wybudowany z bloczków SILKA i YTONG


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 12 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX) {jcomments on}