Ciepły strop w jeden dzień

Stawiając dom, ważne jest, aby wszystkie elementy, których używamy do budowy, dobrze pasowały i idealnie ze sobą współgrały. Ma to duże znaczenie przede wszystkim ze względów praktycznych. Dopasowane, uzupełniające się elementy wpływają na szybkość prac budowlanych, ale przede wszystkim na komfort użytkowania i bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców.

Odpowiedzią na tą potrzebę jest System 20 cm PLUS. Składa się on nie tylko z produktów do budowy ścian (bloki SILKA i bloczki YTONG), ale także z elementów nadprożowych czy drobnych bloczków do renowacji i remontów. Częścią Systemu 20 cm PLUS, na który warto zwrócić szczególną uwagę są płyty stropowe YTONG. Elementy te, produkowane ze zbrojonego betonu komórkowego, przeznaczone są do wykonywania stropów w obiektach budownictwa mieszkalnego, przemysłowego i użyteczności publicznej. Pozwalają one na wzniesienie budynku jednorodnego, z minimalną ilością elementów żelbetowych, oraz przyspieszają i ułatwiają tak trudny etap budowy, jak położenie stropu.

Stropy w budynku można wykonywać na różne sposoby, np. stosując konstrukcje gęstożebrową lub monolityczną. Jednak istnieje wiele argumentów, które przemawiają za użyciem płyt stropowych YTONG.

Płyty YTONG są projektowane i produkowane pod wymiar danego budynku. Dzięki temu elementy dostarczane na budowę są gotowe do montażu, bez konieczności ich przycinania.

– Płyty stropowe w systemie YTONG wykonywane są od razu zgodnie z projektem, można rozpocząć ich montaż tuż po dostarczeniu na budowę. To sprawia że można dostosować termin transportu płyt i uniknąć konieczności ich składowania na placu budowy. – mówi Ryszard Lech z firmy budowlanej „Lech” z Wrocławia.

Niepodważalną zaletą płyt stropowych YTONG jest bardzo krótki czas montażu w porównaniu do popularnych stropów gęstożebrowych, które wykonuje się nawet do pięciu razy dłużej. Wykonanie stropu z płyt YTONG o powierzchni ok. 100 m2 zajmuje ekipie montażowej tylko jeden dzień.

– Montaż płyt w tym systemie nie wymaga stemplowania, układa się je dźwigiem. – opisuje Ryszard Lech. – Od razu po ułożeniu możliwy jest transport materiału do budowy następnej kondygnacji. Poza wieńcami na ścianach nośnych nie wymaga się dodatkowego zbrojenia i betonowania. Zarówno górna, jak i dolna część wykonanego stropu są idealnie gładkie, co ułatwia dalsze prace budowlane.

Kluczem do szybkiego wykonania stropu jest nie tylko łatwość montowania gotowych elementów na budowie, ale również brak przestojów technologicznych. Stropy gęstożebrowe charakteryzują się koniecznością częściowego wstrzymania prac na kolejnych kondygnacjach, ze względu na niedostateczną wytrzymałość świeżo wylanego betonu. W przypadku stropów YTONG nie ma takiej potrzeby, ponieważ płyt YTONG nie trzeba dodatkowo wzmacniać warstwą nadbetonu.

– Jeżeli to tylko możliwe proponujemy naszym klientom stropy YTONG, ponieważ zdecydowanie przyspiesza to czas wykonania inwestycji oraz ukończenia domu, a przecież wykonawcy zależy na zadowoleniu klienta. – mówi Artur Borowy, z firmy wykonawczej Grupa Budowlana Borowy z Chojnowa.

Dotyczy to także tak newralgicznych punktów, jak płyta balkonu. Zbrojone płyty YTONG doskonale nadają do prostego i szybkiego wykonania balkonu, który często stanowi słabe ogniwo budynku pod względem izolacyjności termicznej.

Płyty stropowe YTONG są gotowymi i ciepłymi stropami. – rekomenduje wykonawca Artur Borowy. – Dzięki temu świetnie nadają się na balkony, ponieważ eliminują mostki termiczne.

Płyty stropowe YTONG można wysuwać poza obrys budynku do 150 cm. Jest to jedyne takie rozwiązanie dostępne na polskim rynku materiałów budowlanych. Uzyskuje się w ten sposób balkon bez mostków termicznych. Eliminacja mostka termicznego w płycie wspornikowej jest zaletą, jakiej nie ma żaden inny system stropowy.

System płyt stropowych YTONG jest najnowocześniejszym rozwiązaniem technologicznym do budowy stropów. Budowanie z nich kolejnych kondygnacji jest szybkie, m.in. dzięki łączeniu płyt na system zamków i wyeliminowaniu przerw technologicznych związanych z wiązaniem betonu. Za stosowaniem płyt stropowych YTONG przemawiają także: ograniczenie do minimum „mokrych” prac na budowie i możliwość obciążania stropu zaraz po zamontowaniu. Płyty stropowe YTONG posiadają równocześnie wszystkie inne zalety betonu komórkowego, jak znakomite parametry termoizolacyjności oraz wysoką klasę odporności ogniowej.

– Każdy inwestor a także wykonawca po wypróbowaniu płyt stropowych YTONG doceni zalety tego materiału i przekona się, że jest to jedyny tego typu najlepszy materiał dostępny na terenie Polski. – mówi Ryszard Lech. Natomiast Artur Borowy dodaje: – Jesteśmy przekonani, że w niedługim czasie płyty stropowe YTONG będą montowane w sporej części nowych inwestycji na naszym rynku budowlanym. Już teraz można zauważyć, że spora część wykonawców odchodzi od tradycyjnego budowania na zaprawę i zalewania stropów na mokro. Obecnie liczy się szybkość, a także komfort pracy związany z czystością wykonywanych prac. Musimy sobie również zdawać sprawę z faktu, że oczy naszych inwestorów w ostatnich latach są szczególnie wrażliwe na estetykę budynku i czystość na placu budowy. – podsumowuje Artur Borowy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego z montażu płyt stropowych YTONG – http://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl#p/u/40/Qulg5YxVoag

 


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach:
www.xella.pl , www.budowane.pl , www.miastonoca.budowane.pl , http://www.termodom.pl/termodompasywny/ , http://sklep.xella.pl , www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy , www.ZdrowaBudowa.pl .

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)
{jcomments on}