Cuba na wyspach… kuchennych gorąca! Nowość: zlewozmywak granitowy Cuba

Zlewozmywaki granitowe są najczęściej proponowanym rozwiązaniem przez projektantów wnętrz. Ze względu na elegancję i łatwość w utrzymaniu czystości, ale też niższą cenę niż na przykład zlewozmywaków ceramicznych.  Z roku na rok rośnie też możliwość wyboru opcji kolorystycznej zlewu.

Do tej pory w gamie kolorystycznej królowały różne odcienie beżu, ewentualnie czerń. Teraz na rynku pojawiają się granitowe zlewy w kolorach jesieni (odcienie brązu i koloru rudego), bieli, oliwki, czerwieni i rdzy. Takim właśnie kolorystycznym novum jest zlewozmywak Cuba marki Laveo. 

Cuba to zlew jednokomorowy z ociekaczem. To, co stanowi o jego oryginalności to nietypowy design ociekacza – prosty, bez żadnych wyżłobień czy elementów dekoracyjnych. Jest on także większy w porównaniu z innymi modelami zlewów granitowych, co powoduje, że można na nim ustawić dość dużą suszarkę na naczynia, czy nawet dość spore naręcze naczyń czekających na swoją kolej zmywania. Faktura Cuby również jest dość nietypowa jak na zlew, bo zawiera drobinki lekko pobłyskującego surowca naturalnego, co sprawia, że zlew będzie się idealnie komponował z nowoczesnymi wnętrzami czy industrialnymi klimatami.

Cuba ma wymiary 78 na 49,5 cm. Wykonany jest w 80 proc. z naturalnych surowców mineralnych i 20 proc. z żywic poliestrowych, które zapewniają mu szczelność i wyższą odporność na stłuczenia. Można go nabyć w sieciach dużych marketów budowalnych, między innymi w Castoramie. Cena ok. 740 zł. 

Kuchinox PRESS BOX {jcomments on}