Den Braven UNI-FIX ponad wszystko

Skleja, uszczelnia, wypełnia ubytki. Sprawdza się zarówno podczas prac budowlanych,  drobnych napraw domowych, jak i zastosowań w przemyśle. Jest odporny na czynniki atmosferyczne i może być aplikowany zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Mowa tu o uniwersalnym kleju-uszczelniaczu Uni-Fix, nowości w ofercie firmy Den Braven.

Elastyczny twardziel
Uni-Fix, nowość w ofercie firmy Den Braven, to jednoskładnikowy klej-uszczelniacz, który powstał na bazie modyfikowanych silanów (MS Polimeru), w wyniku czego trwale zachowuje on swoją elastyczność, nawet po utwardzeniu. Zapobiega to jego kruszeniu oraz powstawaniu nieestetycznych pęknięć na powierzchni kitu. Dodatkowo, Uni-Fix firmy Den Braven, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i posiada szeroką tolerancję temperaturową (od -40°C do +90°C). Oznacza to, że produkt doskonale nadaje się do zastosowania w profesjonalnym przemyśle chłodniczym (np. w autochłodniach, magazynach chłodniczych), jak również do uszczelniania narażonych na wysoką temperaturę urządzeń sanitarnych (np. wanien, pryszniców, umywalek) czy izolacji instalacji grzewczych i nie traci przy tym swych właściwości. Dodatkowym gwarantem trwałości i wysokiej jakości kleju-uszczelniacza Uni-Fix firmy Den Braven jest bardzo dobra odporność fizyczna na wodę, chlor, pleśń czy grzyby, a także na mechaniczne drgania i wibracje.

Uni-Fix – od podłogi aż po dach
Lista zastosowań nowatorskiego kleju-uszczelniacza Uni-Fix jest bardzo długa. Poza wspomnianymi już zastosowaniami w profesjonalnym przemyśle chłodniczym oraz uszczelnieniami urządzeń sanitarnych, Uni-Fix sprawdzi się również podczas wszelkiego rodzaju prac remontowo-budowlanych. Dzięki znakomitej przyczepności do większości podłoży pozwoli nam na przyklejenie zarówno materiałów izolacyjnych, jak i dekoracyjnych, w postaci np.: parapetów, listew progowych, płytek, paneli, luster czy sztukaterii, oraz na podklejanie i uszczelnianie materiałów dekarskich, takich jak blacha, dachówki ceramiczne czy cementowe. Dodatkowo Uni-Fix firmy Den Braven pozwala na mocowanie i uszczelnianie materiałów ze styropianu, pianki poliuretanowej, PCW, poliwęglanu, korka, wełny mineralnej, drewna, MDF, stali, aluminium, mosiądzu, miedzi, cynku itp. Uni – Fix to produkt, który idealnie wypełni pęknięcia, rysy i szczeliny w betonie, ceramice budowlanej, tynkach, drewnie, kamieniu oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko, iż silikon mógłby spowodować plamienie.  Co więcej – Uni-Fix firmy Den Braven może być stosowany na większości podłoży budowlanych, w tym również na tych wilgotnych, bez konieczności ich wcześniejszego gruntowania. Optymalna konsystencja Uni-Fix firmy Den Braven umożliwia aplikację zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych, bez ryzyka spłynięcia produktu czy powstania pęcherzyków w nakładanej warstwie. Natomiast brak skurczu Uni-Fix zabezpiecza odnawianą powierzchnię przed tworzeniem się rys, naprężeń oraz pęknięć i pozostawia ją idealnie gładką.

Uni-Fix – Klejenie na piątkę

Klej – uszczelniacz Uni-Fix firmy Den Braven dostępny jest w postaci pięciu produktów: Uni-Fix Original, Uni-Fix Clear, Uni-Fix Max, Uni-Fix Alu oraz Uni-Fix Automatic. Każdy z nich posiada zbliżone właściwości, różnią się jednak między sobą pojemnościami oraz są dedykowane różnym specjalistycznym zastosowaniom. Uni-Fix Original przeznaczony jest chociażby do klejenia luster oraz kamienia naturalnego. Jako jedyny ze wszystkich produktów z linii Uni-Fix dostępny jest nie tylko w kartuszu, ale również w tubce. Co więcej –  występuje aż w czterech kolorach: białym, szarym, brązowym oraz czarnym. Uni-Fix Clear jest produktem idealnie przezroczystym, dzięki czemu sprawdzi się w klejeniu elementów szklanych, gdzie zastosowanie białego kleju popsułoby estetykę wykonania. Uni-Fix Max dedykowany jest klejeniu bardzo ciężkich przedmiotów bez podpierania. Z powodzeniem zastąpi w tym celu śruby, kołki czy gwoździe. Jest bardzo gęsty, w związku z czym do jego użycia potrzebny  jest specjalny pistolet do kartuszy. Produkt dostępny jest w kolorze białym. Uni-Fix Alu w kolorze aluminium przeznaczony jest z kolei do bezpiecznego łączenia metalu, natomiast Uni-Fix Automatic charakteryzuje się bardzo wygodnym opakowaniem, dzięki któremu niepotrzebne staje się używanie pistoletu do kartuszy. W tej wersji klej-uszczelniacz dedykowany jest zastosowaniom w trudno dostępnych miejscach.
Klej-uszczelniacz Uni-Fix jest produktem całkowicie bezwonnym oraz bezpiecznym dla organizmu. Do jego produkcji nie użyto szkodliwych izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, polichlorku winylu ani plastyfikatorów. Między innymi dlatego jest tak chętnie używany, np. w branży spożywczej do uszczelniania lad chłodniczych. Może mieć bowiem styczność z opakowaną żywnością bez ryzyka jej skażenia niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Ponadto Uni-Fix firmy Den Braven jest też chemicznie neutralny, co ma duże znaczenie wszędzie tam, gdzie użycie innego środka może zniszczyć powierzchnię, np. uszkodzić warstwę srebrzankową lustra lub odbarwić naturalny kamień.
Łatwość użycia, wszechstronność zastosowań, poręczne opakowanie, a przede wszystkim unikalne właściwości produktów Uni-Fix firmy Den Braven powodują, że znajdą one uznanie nie tylko w oczach profesjonalistów zawodowo zajmujących się pracami remontowo-wykończeniowymi, ale również użytkowników dokonujących samodzielnych napraw w domu.  

Klej-uszczelniacz  Uni-Fix Original firmy Den Braven, kolor: biały, brązowy, szary, czarny, kartusz 290 ml,  
cena brutto – 20,73 pln
Klej-uszczelniacz  Uni-Fix Original firmy Den Braven, kolor: biały, tubka-blister 80ml, cena brutto – 9,99 pln
Klej-uszczelniacz  Uni-Fix Clear firmy Den Braven, kolor: przeźroczysty, pojemności: kartusz 290ml, cena brutto – 23,79 pln
Klej-uszczelniacz  Uni-Fix Alu firmy Den Braven, kolor: aluminiowy, pojemności: kartusz 290ml, cena brutto – 23,79 pln
Klej-uszczelniacz  Uni-Fix Max firmy Den Braven, kolor: biały, pojemności: kartusz 290ml, cena brutto – 24,88 pln
Klej-uszczelniacz  Uni-Fix Automatic firmy Den Braven, kolor: biały, pojemności: kartusz 290ml, cena brutto – 28,05 pln

www.denbraven.pl

Den Braven /
19 listopada 2009

 

{jcomments on}