Do łazienek i kuchni – uniwersalna armatura i akcesoria

Wybierając armaturę do łazienek i kuchni zwracamy uwagę na jej wygląd i walory użytkowe. Jeśli urządzamy oba pomieszczenia od podstaw możemy zdecydować się na wyposażenie ich w baterie należące do tej samej kolekcji, dzięki czemu uzyskamy spójny, harmonijny wystrój wnętrz. Do baterii z łatwością dobierzemy odpowiednie akcesoria, które sprawdzą się doskonale w łazience i kuchni. W ofercie rynkowej znajdziemy również baterie uniwersalne, przeznaczone do zastosowania w obu pomieszczeniach.

Baterie umywakowo-zlewozmywakowe


Przykładem baterii umywalkowo-zlewozmywakowej stojącej jest Metalia 57 marki FERRO, wyposażona w obrotową wylewkę i regulator ceramiczny. Oprócz tej baterii do łazienki i kuchni będzie pasowała także bateria umywalkowo-zlewozmywakowa ścienna. Baterie należące do kolekcji Metalia 57 charakteryzują płynne, zaoblone linie, najwyższa jakość wykonania oraz rozwiązania funkcjonalne. W bogatej ofercie znalazły się obok umywalkowo-zlewozmywakowych również baterie: umywalkowe stojące, wannowe – ścienna i trójotworowa z kaskadową wylewką, dwie baterie podtynkowe – wannowo-natryskowa i natryskowa, natryskowa ścienna, bidetowa i baterie zlewozmywakowe – stojąca i stojąca z wyciąganym natryskiem oraz składana. Wszystkie posiadają   7-letni okres gwarancji użytkowania.

Do grupy baterii, które znajdują zastosowanie zarówno w łazience jak i w kuchni należą także dwie baterie ścienne Titania Iris. Obie posiadają regulatory ceramiczne i obrotowe wylewki. Różnią się między sobą ich kształtem, pierwsza posiada geometryczną formę, druga przypomina łagodnie wznoszącą się falę. Linia Titania Iris odznacza się uniwersalnym wzornictwem. Kolekcję tworzy 13 baterii, oprócz wymienionych będą to między innymi:  baterie umywalkowe stojące – z korkiem spustowym lub bez oraz z obrotową wylewką, bateria zlewozmywakowa stojąca – asymetryczna, natryskowa ścienna oraz bateria wannowa ścienna.

Dozowniki na mydło


Obok baterii, zarówno do kuchni jak i łazienek, w ofercie rynkowej są również akcesoria, sprawdzające się świetnie w obu pomieszczeniach. Do grupy tej należą na przykład dozowniki na mydło – stojące możemy umieścić na blacie kuchennym, zaś ścienne zamontować w dogodnym miejscu przy zlewozmywaku. Jeśli wnętrze urządzone jest w naturalnym stylu i znajdują się w nim drewniane meble i dodatki dekoracyjne, a dominującymi barwami są kolory przyrody warto sięgnąć po dozownik bambusowy lub wenge. Natomiast do pomieszczeń, w których dominuje nowoczesne, często minimalistyczne wzornictwo lub też żywe, wiosenne barwy idealne okażą się akcesoria z metalu pokryte elegancką warstwą chromu niekiedy w połączeniu z ozdobnym mrożonym szkłem. Ciekawą propozycją jest na przykład dozownik ścienny z kolekcji Metalia 3 w kształcie sopla lodu, lub dekoracyjny dozownik w wersji stojącej lub ściennej z linii Metalia 1.

Praktyczne wieszaki


Wśród akcesoriów bambusowych znajdują się ładnie wykończone wieszaki na ręczniki, które doskonale zaprezentują się nie tylko w naturalnej łazience, ale także w kuchni zaaranżowanej w podobnym stylu. Pojedyncze lub podwójne wspaniale ocieplą wnętrza. Uniwersalną linią wzorniczą wyróżniają się, niezajmujące wiele miejsca wieszaki: podwójny z kolekcji Metalia 10, o geometrycznej formie z serii Metalia 9 oraz charakteryzujący się zaokrągloną kształtem wieszak z linii Metalia 1. Pokryte ładnym dekoracyjnym chromem są nie tylko bardzo praktyczne, ale również wspaniale ozdabiają kuchenne i łazienkowe wnętrza.

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)