Dostojna łazienka w stylu Art Deco

Art Deco jako styl w architekturze, zwróciło uwagę na funkcjonalność mebli i wnętrz, jednocześnie łącząc te cechy z elegancją i kunsztem wykonania. Seria KERAMAG ERA to typowy przykład dojrzałej kolekcji, nawiązującej do designerskich trendów  z początku XX wieku.  

Era to kompletna seria produktów zawierająca w sobie zarówno wyroby ceramiczne, meble jak i też stylowe dodatki. Eleganckie kształty, połączone z nowoczesnym wzornictwem pozwalają na stworzenie funkcjonalnego i nowoczesnego wnętrza, przesyconego atmosferą koncepcji designerskich z początku XX wieku. Ostre kształty, solidne meble i srebrne ramy luster idealnie oddają klimat Art Deco.  

Umywalki ERA powstała na planie prostokąta. Dookoła obszernej misy znajduje się szeroka półka, która pozwala  np. na odłożenie akcesoriów do golenia lub też mydła w ozdobnej, aluminiowej tubie. Umywalkę można zamontować np. z szafką podumywalkową, komodą lub chromowanym relingiem. Geometryczne formy można również odnaleźć w kształtach bidetów i misek ustępowych serii ERA.  

„W serii ERA klienci znajdą kilka różnych rozwiązań dla szafek podumywalkowych. Osoby zainspirowane wzornictwem przemysłowym, zwrócą zapewne uwagę na chromowany reling w kształcie litery „X”” mówi Krzysztof Brzeziński Szef Marketingu Sanitec Koło. Bardziej wytwornym rozwiązaniem są masywne szafki z drzwiczkami, lub też szafki z odsłoniętymi półkami. Dla podkreślenia ich luksusowego charakteru, meble pokrywa się fornirem palisander lub też lakieruje na czarny połysk. Ten drugi wariant, wykończony na wysoki połysk przywodzi na myśl wykończenie markowych fortepianów.

Szafki boczne pozwalają na zaprowadzenie porządku i posegregowanie wszystkich przyborów toaletowych i ręczników. Poza wiszącymi szafkami bocznymi w serii ERA występuje również szeroka, dwudrzwiowa szafka na nogach, o wysokości 187cm. Piękny i dostojny mebel, idealnie spisze się w przestrzennej łazience, przesyconej zapachem markowych perfum.

Zadbane osoby pamiętają o tym, iż piękno nie bierze się z niczego. Proste zabiegi kosmetyczne przed wyjściem pozwalają czuć się pewnie i świeżo przez cały dzień. Dlatego istotnym elementem serii ERA są duże lustra z ruchomymi skrzydłami i  oświetleniem. Srebrne ramy dają poczucie solidności, jednocześnie nie przytłaczają i nie dominują.

„Art Deco to wciąż popularny kierunek w architekturze. Łączy on w sobie wiele istotnych z punktu widzenia współczesnego designu cech, wśród których dbałość o szczegóły i wysoka jakość wydają się najważniejsze. Seria ERA KERAMAG idealnie wpisuje się w te cechy, nadając łazience elegancki i kunsztowny wygląd” – tak całą serię podsumowuje Krzysztof Brzeziński.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box ){jcomments on}