Eksperci SPEC S.A. na zimowych Targach Mieszkaniowych Murator EXPO

W dniach 21 – 22 listopada 2009 r. warszawski Torwar wypełni się stoiskami i uczestnikami XXVII Zimowych Targów Mieszkaniowych NOWY DOM, NOWE MIESZKANIE organizowanych przez Murator EXPO. Są to najważniejsze targi mieszkaniowe w Polsce, których listopadowa edycja jest ostatnią w tym roku. Na tak ważnym wydarzeniu nie zabraknie firmy SPEC S.A., której eksperci przekażą odwiedzającym najważniejsze i przydatne informacje na temat ciepła sieciowego.

Ciepło wtedy, gdy go potrzebujesz
Wielu z nas nie zwraca uwagi na to, w jaki sposób do mieszkania dostarczane jest ciepło. Część osób nadal sądzi, że ciepło dostarczane jest do mieszkania wyłącznie w czasie tzw. okresu grzewczego, czyli od jesieni do wiosny. Jednak co zrobić, kiedy w czasie cieplejszych pór roku temperatura gwałtownie się obniża zmuszając nas do dogrzewania mieszkania np. piecykiem elektrycznym? Okazuje się, że w budynkach ogrzewanych z miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do SPEC, jest to zupełnie zbędne, gdyż ciepło sieciowe dostępne jest każdego dnia i przez cały rok. Wszystkie węzły cieplne SPEC wyposażone są w automatykę pogodową, tzw. pogodynkę, która uruchamia dostawy ciepła do budynku w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej ustalonego pułapu. Należy przy tym pamiętać, że płacimy tylko za ciepło, z którego skorzystaliśmy. Takie rozwiązanie jest na pewno ekonomiczne i bezpieczne, ponieważ nie musimy korzystać z dodatkowych źródeł ciepła.

Sposób ogrzewania wpływa na koszty eksploatacyjne mieszkania
Wybór i zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z ważniejszych i trudniejszych decyzji w życiu. Zanim zdecydujemy się na lokum, które spełnia wszystkie oczekiwania, poprzedzamy zakup dokładnym sprawdzeniem inwestycji, inwestora, lokalizacji, czy okolicznej infrastruktury. Jednak, jak podkreślają eksperci SPEC, powinniśmy pamiętać również o sprawdzeniu, w jaki sposób mieszkanie będzie ogrzewane i jakie będą wiązały się z tym koszty. Warto zwrócić uwagę, czy ciepło dostarczane będzie z indywidualnych kotłowni korzystających z gazu lub oleju opałowego, czy też będzie to ciepło sieciowe z miejskiej sieci ciepłowniczej należącej do SPEC. Porównując ceny ogrzewania – ciepło sieciowe jest aktualnie tańsze od ogrzewania gazem o 28%, a w przypadku oleju opałowego o 45%. Porównanie cen jest dostępne na stronie www.spec.waw.pl

Eksperci SPEC doradzają na targach i zapraszają do udziału w konkursie
W trakcie obu dni trwania XXVII Zimowych Targów Mieszkaniowych, Eksperci SPEC, dyżurujący przy stoisku nr 2A zadbają, o to by każdy uzyskał odpowiedź na pytania dotyczące ciepła sieciowego, wyjaśnią dlaczego przy zakupie mieszkania warto zwrócić uwagę na system ogrzewania oraz jak racjonalnie gospodarować ciepłem. Dodatkową atrakcją zimowych targów będzie organizowany przez SPEC  konkurs „Co wiesz na temat ciepła?”. Pytanie konkursowe i regulamin będą dostępne na stronie internetowej www.spec.waw.pl od 16 listopada. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Szczegóły już wkrótce na stronie.

SPEC

 

{jcomments on}