Element ambitnej architektury – drzwi przesuwne Schüco ASS 70.HI

We współczesnej architekturze stawia się na zapewnienie wnętrzom jak najlepszego doświetlenia. Aluminiowy system drzwi przesuwnych Schüco ASS 70.HI, o zwiększonej powierzchni przeszkleń, otwiera dom na przestrzeń i światło pozostawiając go nadal ciepłym i bezpiecznym.
Jasne i otwarte przestrzenie to obowiązujący trend we współczesnej architekturze, szczególnie widoczny w budynkach o podwyższonym standardzie. Efektowne, wielkowymiarowe przeszklenia, w postaci drzwi i okien nadają wnętrzom wrażenia elegancji i przestronności.

Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco ASS 70.HI, dzięki wąskim widocznym szerokościom profili zapewniają szeroki widok na zewnątrz a przy tym doskonałą ochronę cieplną pomieszczeń.

Ponadczasowy wygląd aluminium nadaje drzwiom oraz elewacji budynku dodatkowego wrażenia elegancji i jeszcze większej trwałości.

Wszechstronne rozwiązanie
Konstrukcja Schüco ASS 70.HI daje szerokie możliwości architektonicznego kształtowania wnętrza i zewnętrznej formy budynku. Szerokość i wysokość skrzydeł może osiągać nawet do 3 m, co gwarantuje dostęp maksymalnej ilości światła. Drzwi stanowią wtedy szczelną wielkowymiarową „szklaną bramę” do ogrodu lub przejście z salonu do ogrodu zimowego. Istnieje także opcja wstawienia ruchomej ochrony przed insektami, która w dzień nie będzie zakłócać widoku na zewnątrz a w ciepłą noc zagwarantuje mieszkańcom domu spokojny sen przy drzwiach otwartych na ogród.
Wąska widoczna szerokość profili skrzydeł od 88 mm oraz niewielki udział ram w stosunku do szklenia powodują, że konstrukcja cechuje się lekkością wizualną i harmonijnym wyglądem. Nadaje on architekturze każdego budynku nowoczesny i elegancki charakter. Gładko zarysowany profil skrzydła w wersji SoftLine to dodatkowy atut dla wszystkich tych, którzy oprócz funkcjonalności cenią sobie ponadczasowe piękno. Wygląd drzwi przesuwnych ASS 70.HI można dopasować do indywidualnych wymagań, dzięki ogromnej różnorodności kolorów i tekstur powłok lakierniczych i anodowanych.

Komfort bez kompromisu
Kluczowymi kwestiami w przypadku wielkoformatowych przeszkleń w fasadzie budynku jest ich dobra izolacyjność termiczna, trwałość i odporność na uszkodzenia. Jeżeli tego typu stolarka nie posiada dobrych parametrów, powoduje większe niż w przypadku okien standardowych straty ciepła w sezonie grzewczym.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe przesuwne z przekładkami termicznymi Schüco ASS 70.HI wyposażone w odpowiednie potrójne oszklenie, pomimo smukłego wyglądu, osiągają wartości współczynnika przenikania ciepła Ud?1,3 W/m2K. Doskonale chronią wnętrza pomieszczeń przed warunkami zewnętrznymi: zimnem, wiatrem, deszczem czy żarem słonecznym. Wyposażone w odpowiednie okucia mogą także zapewniać wysoką klasę bezpieczeństwa antywłamaniowego WK2. Łatwy w obsłudze mechanizm podnośno-przesuwny pracuje niemal bezgłośnie niczym nie zakłócając domowej ciszy. Podczas otwierania szklana powierzchnia odsuwa się na bok po szynach jezdnych ze stali nierdzewnej. Współpłaszczyznowe przesuwanie skrzydeł eliminuje zachodzenie ich na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia, pozostawiając więcej miejsca pod aranżację. Dzięki zastosowaniu niskiego progu znika ryzyko potknięcia – jest to nieocenione rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy z drzwi korzystają dzieci lub osoby starsze. Innowacyjna konstrukcja zaprojektowana w Schüco zapobiega przy tym odkształcaniu ram nawet przy wysokich temperaturach.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie:
www.schueco.pl

Schüco International KG

{jcomments on}