Energooszczędny charakter Twojego domu

Energia elektryczna jest najbardziej dostępnym na rynku źródłem ciepła, a zasilane nią urządzenia grzewcze charakteryzują się wysoką sprawnością. Pomimo tego, iż powszechnie uważa się, że ogrzewanie elektryczne jest jednym z najdroższych, to coraz więcej z nas docenia jego zalety. Najczęściej ten sposób ogrzewania wybieramy ponieważ nie wymaga wysokich kosztów inwestycyjnych oraz z powodu niechęci do mało wygodnego korzystania z paliw stałych takich jak drewno czy węgiel.

Ogrzewanie elektryczne może być stosowane jako główne źródło ciepła lub pełnić funkcję ogrzewania uzupełniającego. Idealnie nadaje się zarówno w przypadku budowy domu, jak i zakupu mieszkania. Znajdzie również zastosowanie w firmach oraz obiektach usługowych. Na rynku jest wiele sposobów wykorzystania energii elektrycznej. Jednym z najbardziej ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań jest ogrzewanie elektryczne grzejnikami konwekcyjnymi. Mieszkańcy często decydują się na ten sposób ogrzewania, ponieważ chcą, aby ich dom był nie tylko bezpieczny i komfortowy, ale także przyjazny środowisku.

„Grzejniki konwekcyjne zasilane energią elektryczną mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to łatwy montaż oraz szybkie nagrzewanie pomieszczenia. Są nie tylko bezpieczne i proste w obsłudze, ale również najbardziej czyste i ekologiczne. Posiadają podwójne zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz są niskotemperaturowe, co głównie chwalą nasi Klienci. Utrzymują właściwy mikroklimat wnętrza dzięki konwekcji naturalnej, czyli unoszenia ogrzanego powietrza. W ten sposób zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu.” – podkreśla Jerzy Rusek, Prezes Zarządu firmy Extreme Sp. z o.o., producenta grzejników marki Convector.

Grzejniki elektryczne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma poprowadzonej sieci gazowej, a inwestor nie decyduje się na ogrzewanie olejem opałowym czy kotłem na paliwo stałe ze względu na brak odpowiedniego zaplecza magazynowego czy uciążliwość codziennej obsługi instalacji grzewczej. Jeżeli zadbamy o dobre ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu oraz zamontujemy okna o niskiej przewodności cieplnej, a równocześnie do wentylacji takiego domu zastosujemy rekuperator z odzyskiem ciepła to ogrzewanie elektryczne stanie się jednym z lepszych rozwiązań i stanowić będzie konkurencję dla tradycyjnych źródeł ciepła.

„Niezmiernie cieszy nas fakt, że Polacy coraz bardziej cenią sobie energooszczędność i ekologię oraz dbają o klimat w swoim domu. W erze coraz nowszych technologii stosowanych w grzejnikach np. konwekcyjnych, stereotypowe przeświadczenie, że ogrzewanie elektryczne niesie za sobą wysokie koszty eksploatacji odchodzi do lamusa. Nie można jeszcze powiedzieć, że ogrzewanie elektryczne jest tańsze od konkurencyjnych metod ogrzewania, ale różnica między nimi jest coraz mniejsza, a komfort tego rozwiązania znacznie większy.” – dodaje Jerzy Rusek, Prezes Zarządu firmy Extreme Sp. z o.o., producenta grzejników marki Convector.

Prawidłowo dobrana i zamontowana instalacja ogrzewania elektrycznego zapewni nam maksimum bezpieczeństwa przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych. Wykonanie instalacji powinniśmy zlecić specjaliście z niezbędnymi uprawnieniami i autoryzacją producenta. Wówczas będziemy pewni, że instalacja grzewcza w naszym domu będzie działała bezawaryjnie przez długie lata.  

Źródło: Extreme Sp. z o.o.,  www.convector.pl