Funkcjonalna kuchnia z barem

Salon z otwartą lub półotwartą kuchnią to najpopularniejszy ostatnio sposób aranżacji strefy dziennej w naszych domach. Takie rozwiązanie ma szereg niewątpliwych zalet: zyskujemy więcej przestrzeni, a przygotowując posiłki nie tracimy kontaktu słownego i wzrokowego z przebywającymi w salonie gośćmi lub bawiącymi się dziećmi. Warto jednak, choćby symbolicznie, oddzielić część roboczą od salonu czy jadalni. Funkcję tę znakomicie pełni barek.

Przedstawiona na zdjęciu kuchnia jest niewielka, ale dzięki interesującemu projektowi otrzymaliśmy przestronne, funkcjonalne wnętrze, wyraĹşnie zainspirowane stylem skandynawskim. Dominująca biel mebli i ceglanej ściany oraz duĹźe okno bez zasłon optycznie powiększają przestrzeń, a pojemna czarna lodĂłwka i ściana pomalowana farbą tablicową stanowią mocne kontrastowe elementy. Półki, blaty mebli i siedziska wysokich taboretĂłw w kolorze jasnego drewna podkreślają skandynawski, ekologiczny charakter pomieszczenia, podobnie jak zielone rośliny ozdobne i zioła w doniczkach. Lampy w nieco industrialnym klimacie zostały pomalowane na kolor miedziany, do ktĂłrego dopasowano kuchenne akcesoria. Współgra on takĹźe z uchwytami na frontach mebli. Odrobinę „szaleństwa” do tego surowego, minimalistycznego wnętrza wnosi oryginalna, niesymetryczna mozaika z płytek w kształcie plastrĂłw miodu, choć kolorystycznie teĹź rządzą tutaj czerń i biel. Ze względu na nieduĹźy metraĹź barek zaaranĹźowano jako przedłuĹźenie wyspy ze strefą zmywania, ktĂłra znajduje się nie w centrum kuchni, ale całego pomieszczenia łączącego ją z salonem. Zawsze warto zaopatrzyć się w zlewozmywak i baterię wysokiej jakości, gdyĹź są to urządzenia, ktĂłrych uĹźywamy wielokrotnie kaĹźdego dnia. W tym wypadku, poniewaĹź zlew znalazł się nie w roboczej, ale bardziej wyeksponowanej części kuchni, naleĹźy takĹźe zwrĂłcić większą uwagę na jego estetykę. Granitowy zlewozmywak Kizz marki FERRO doskonale wpisuje się w klimat pomieszczenia zarĂłwno ze względu na naturalny materiał wykonania, jak i grafitowy kolor. Specjalna technologia produkcji, łącząca barwiony kamień kwarcowy, Ĺźywicę i utwardzacz powoduje, Ĺźe otrzymujemy produkt wytrzymały, odporny na zarysowania, łatwy do utrzymania w czystości, o przyjemnej w dotyku fakturze. Model został wyposaĹźony w przelew oraz posiada automatyczny korek i syfon. Jego wysoka jakość została potwierdzona nie tylko dziesięcioletnią gwarancją producenta, ale teĹź wyróşnieniem przez prestiĹźowy miesięcznik „M jak Mieszkanie”. Do zlewu o wymiarach 50×50 cm dobrano oryginalną baterię Espacio o wysokiej, wygiętej idealnie pod kątem prostym, obrotowej wylewce. Gdy zlewu uĹźywamy do innych celĂłw niĹź mycie pod strumieniem bieżącej wody, wylewkę obrĂłcimy w bok, uzyskując do dyspozycji całą komorę, bez Ĺźadnych wystających elementĂłw, poniewaĹź rĂłwnieĹź płaski uchwyt został skierowany ku gĂłrze, rĂłwnolegle do korpusu baterii i nie wystaje poza obudowę komory. Regulator ceramiczny oraz regulator strumienia, a takĹźe wysoka jakość materiałów z ktĂłrych wykonano baterię zapewniają jej długie, bezawaryjne, ekonomiczne uĹźytkowanie.

Barek zaaranżowany jako przedłużenie kuchennej wyspy pozwala na funkcjonalne wykorzystanie niedużej przestrzeni bez utraty wrażenia przestronności i uzyskanie oryginalnego, efektownego miejsca do spożywania posiłków, rozmów, a w razie potrzeby także i pracy przy dobrze oświetlonym blacie.FERRO
press box