Galeria Malta otrzymała nagrodę Budowa Roku 2009

Galeria Malta, projekt zrealizowany przez firmę NEINVER Polska, otrzymała tytuł Budowy Roku 2009. Nagroda przyznawana jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Generalnym wykonawcą obiektu była spółka Hochtief Polska.

Zlokalizowana w Poznaniu Galeria Malta to największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce. Obiekt został otwarty w marcu 2009 roku. Centrum mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i terenów poznańskiej Malty przy ulicy Abpa A. Baraniaka.

W Galerii Malta znajduje się 170 sklepów, punktów usługowych, kino, klub fitness, a także kawiarnie i restauracje, które w sumie zajmują 54 000 metrów kwadratowych. Powierzchnia całkowita obiektu to 160 000 metrów kwadratowych. Na terenie Galerii znajduje się parking na  1800 miejsc postojowych.

W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii mieszczą się tereny zielone z elementami małej architektury, amfiteatrem i boiskiem do koszykówki. Połączenie galerii z  rekreacyjnymi terenami nad Jeziorem Maltańskim zapewnia 160-metrowa pieszo-rowerowa kładka nad ul. Abpa A. Baraniaka. Kładka wyróżnia się niesymetrycznie podwieszonym do stalowego pylona cięgnom. Wzrok przykuwają także szklana elewacja Galerii z unikalnym malowidłem o łącznej powierzchni 4000 m2 nadrukowanym metodą sitodruku.

To dla nas duże wyróżnienie i dowód na wysoką jakość obiektu. Jesteśmy dumni z tego, że nasze wysiłki oceniono tak wysoko – mówi Rafał Elżanowski, Dyrektor ds. Inwestycji NEINVER Polska.

NEINVER

 

{jcomments on}