Global Project KRISPOL Expedition – wspólnie przekraczamy granice możliwości

Firma KRISPOL, czołowy producent bram, okien i rolet, wspiera znanego podróżnika w realizacji nowej ekspedycji. Marcin Gienieczko, rekordzista World Records Guinness za przepłynięcie Amazonki w canoe na dystansie 5573 km, rozpoczął ekstremalną wyprawę: Global Project KRISPOL Expedition. Projekt ten jest obliczony na niemal 3 lata i będzie się składał z wielu etapów. Całość obejmie pieszą podróż przez Mongolię, Grenlandię, góry Mackenzie w Kanadzie oraz Antarktydę.

Marcin ujął nas swoją determinacją, pasją i wiarą w siłę marzeń – mówi Katarzyna Kozłowska, Kierownik Marketingu w firmie KRISPOL. – Z dumą wspieramy jego odważne pomysły i działania, a także stojącą za nimi ideę ciągłego przekraczania granic własnych możliwości. Wraz z naszymi fanami na Facebooku śledzimy jego wyprawę i gorąco jej kibicujemy.

Pierwszym etapem projektu była podróż jachtem KRISPOL do Norwegii. Tam, w Narodowym Muzeum Morskim w Oslo Marcin Gienieczko spotkał się z najlepszymi światowymi polarnikami, a także odebrał specjalnie dla niego  zaprojektowane i przygotowywane przez 3 miesiące sanie, dostosowane do trudów wyprawy na Biegun Południowy.

Kolejny etap projektu Global Project KRISPOL Expedition rozpocznie się w lipcu i potrwa do października. Obejmie pieszą podróż długości 1,3 tys. przez Mongolię. Potem podróżnika czeka podwójny trawers Grenlandii i przeprawa przez góry Mackenzie w Kanadzie. Zwieńczeniem projektu będzie zdobycie bieguna południowego w 100. rocznicę zdobycia niepodległości Polski.  

Firma KRISPOL jest sponsorem tytularnym projektu. Honorowy Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski.


KRISPOL jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Firma jest obecna w branży budowlanej od 25 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

KRISPOL (press box)