Hotele w stylu ALUPROF

Nowatorskie pomysły architektoniczne, nowoczesny design i zaawansowana technologia – to charakterystyka współczesnych obiektów hotelowych. Coraz częściej uzyskanie spektakularnych efektów wizualnych staje się udziałem europejskiego lidera systemów aluminiowych ALUPROF S.A. Produkty firmy są wybierane przez największe marki hotelowe świata.

Połączenie nowoczesnych trendów w architekturze ze swobodą obcowania z nimi. Proste, minimalistyczne wnętrza. Przestrzenne przeszklenia i funkcjonalne rozwiązania. To wszystko możliwe jest do uzyskania we współpracy z systemami aluminiowymi i roletowymi producenta z Bielska- Białej.  Nie tylko w kraju, ale i za granicą mnożą się realizacje hotelowe z wykorzystanie produktów firmy ALUPROF.  

Sieć hoteli Hilton

Po produkty ALUPROF postanowiła sięgnąć jedna z największych i najbardziej znanych sieci hoteli. Luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty sygnowane logotypem Hilton z wykorzystaniem aluminiowych systemów architektonicznych firmy powstały już w Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Łodzi oraz w Wielkiej Brytanii i Kijowie. Hotel w Gdańsku oddany do użytku w czerwcu 2010 roku liczy 150 pokoi, usytuowanych na 700 metrach kwadratowych powierzchni rekreacyjnej, której centralną atrakcją jest przeszklony basen na dachu obiektu. To pierwszy w Polsce hotel skonstruowany w myśl koncepcji „urban-beach”, czyli plaży w centrum dużego miasta. – Umiejscowienie hotelu w Gdańsku, nad Motławą z widokiem na piętnastowieczny Żuraw – symbol Gdańska, było dla konstruktorów ALUPROF ciekawym wyzwaniem, które pozwoliło stworzyć obiekt nowatorski, ale jednocześnie świetnie współistniejący z otoczeniem. Jego malownicze położenie niemal w centrum Starego Miasta dodatkowo podnosi walory wizualne inwestycji – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager firmy ALUPOROF S.A. Budynek został zaprojektowany przez Autorską Pracownię profesora Stefana Kuryłowicza. Ponadto, hotel wyposażony jest w 1000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjno-bankietowej, 24-godzinny business centre oraz parking podziemny.

Inną inwestycją powstałą pod banderą sieci Hilton, w której również zastosowano systemy aluminiowe firmy ALUPROF jest realizacja w Kijowie. Tamtejszy hotel to budynek zaprojektowany przez angielskie biuro architektoniczne John Seifert Architects Ltd. Obiekt liczy 96 metrów wysokości. Jego elewacja wykonana została w formie ściany osłonowej słupowo-ryglowej z użyciem systemu MB-SR60, który jest rozwiązaniem indywidualnym, specjalnie zaprojektowanym przez firmę ALUPROF  w odpowiedzi na potrzeby tej inwestycji. Zabudowa aluminiowa całej konstrukcji budynku zajmuje obszar aż 13 000 metrów kwadratowych. Zastosowanie w niej znalazły także systemy MB-SR50 i MB-SR50 IW oraz system okienno-drzwiowy z podwyższoną izolacyjnością termiczną MB-70 HI.

Hotel OVO Wrocław

W drugim kwartale 2016 roku został oddany do użytku obiekt OVO Wrocław, który powstał według projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architekture. Wizjonerska idea obiektu łączy różne funkcje w jednym budynku: biura, ekskluzywne apartamenty, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel Double Tree by Hilton, zawierającym prawie 200 luksusowych pokoi, restaurację i kasyno. W części mieszkalnej OVO Wrocław mieści się 168 apartamentów, z czego 26 penthousów na najwyższym piętrze budynku.

Uwagę przykuwa wyjątkowa elewacja obiektu. Do jej realizacji wykorzystano systemy aluminiowe firmy ALUPROF – fasadowe MB-SR60 oraz okienne MB-70 HI. Całość budynku okalają opływowe kształty, które wyglądem odzwierciedlają kroplę wody. Systemy zostały dobrane adekwatnie do oczekiwań architektów odpowiadających za projekt inwestycji. W szczególności ważne było dostosowanie odpowiednich parametrów wizualnych, technicznych oraz statycznych.
W futurystyczny projekt zainwestowała firma Wings Properties Sp. z o. o., wchodząca w skład potężnej grupy deweloperskiej Star Group Poland, która ma już na swoim koncie między innymi inwestycję hotelu The Granary we Wrocławiu.

Dzięki systemom ALUPROF powstało również wiele innych obiektów w Polsce. Przykładami takich realizacji mogą być m.in. Hotel Arłamów, Hotel Mikołajki, Mera Spa, Sheraton i Dom Zdrojowy w Sopocie, Hotel Haston i Puro we Wrocławiu oraz Hotel Angelo w Katowicach . Systemy aluminiowe firmy cieszą się także dużą sławą za granicami kraju. Ibis Hotel, Premier Inn i Hampton by Hilton w Wielkiej Brytanii czy Hotel Bredeney i Apartament RPP Koln w Niemczech, to tylko jedne z wielu nowatorskich pomysłów w zakresie rozwiązań aluminiowych, które powstały we współpracy z konstruktorami ALUPROF.

Aluprof PRESS BOX