Jaki brodzik do łazienki – kilka praktycznych wskazówek

Wybór odpowiedniego brodzika wymaga zastanowienia. Producenci oferują  modele wykonane z różnych materiałów, w różnorodnych kształtach i wymiarach. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, by zakupić model idealnie pasujący do naszej łazienki?

Przede wszystkim brodzik musi tworzyć spójną całość z kabiną. Najlepiej kompletować elementy tej samej firmy, aby pasowały do siebie kształtem i wymiarem. Jest to szczególnie istotne w przypadku brodzików półokrągłych, których promień musi odpowiadać promieniowi kabiny prysznicowej. Taką możliwość oferuje Sanitec KOŁO, wiodący producent wyposażenia łazienek. Przykładowo półokrągły brodzik Pacyfik pasuje do wszystkich półokrągłych kabin marki KOŁÓ, m.in. Niven, Akcent Plus, Akord.

Jaka łazienka taki brodzik
Wybór odpowiedniego brodzika w dużej mierze jest determinowany przez przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania. Jeśli łazienka nie należy do ustawnych, lepiej sprawdzi się  np. brodzik Pacyfik w wersji kwadratowej lub prostokątnej. Tradycyjny kształt łatwiej dopasować do pozostałych elementów wyposażenia, by razem tworzyły funkcjonalną całość. W łazienkach o większym metrażu estetycznie będzie wyglądał brodzik półokrągły. W komplecie z kabiną o tym samym kształcie nada wnętrzu nowoczesnego, a zarazem przyjaznego charakteru. W zależności od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy, możemy wybrać odpowiedni wymiar: 80 x 80 cm, 90 x 90 cm lub 100 x 100 cm (w brodzikach kwadratowych i półokrągłych) lub 100 x 80 cm, 100 x 90 cm lub 120 x 80 cm (w brodzikach prostokątnych). Dzięki różnorodności kształtów i wymiarów brodzików marki KOŁO, każdy znajdzie model odpowiadający jego potrzebom.

– Kupując brodzik, warto zwrócić uwagę na jego głębokość. Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań coraz częściej wybierają brodziki płytkie. Dużą popularnością cieszą się modele ceramiczne Abele (gł. 3 cm) i Xeno (gł. 4 cm)  oraz akrylowy Pacyfik (gł. 3 cm), które dzięki odpływowi o średnicy 90 mm charakteryzują się szybkim odpływem wody. Jednak im głębszy model, tym większe możliwości jego wykorzystania np. do namoczenia prania  – mówi Artur Banasiak, Senior Product Manager ds. B&S Sanitec KOŁO.

Po podjęciu decyzji, jaki kształt i wymiar powinien mieć nasz brodzik, musimy jeszcze wybrać materiał, z którego ma być wykonany. Chętnie kupowany jest model akrylowy Pacyfik, dostępny w wersji kwadratowej, półokrągłej i prostokątnej. Popularny jest także akrylowy brodzik Standard Plus (kwadratowy i półokrągły).  Brodziki Standard Plus dostępne są w dwóch wersjach – bez obudowy lub z tzw. obudową zintegrowaną (widoczny na zdjęciu).
Wielu zwolenników mają również brodziki ceramiczne, np. modele Xeno i Abele marki KOŁO. Oba typy mają kształt kwadratu, zaś Xeno można zakupić również  w wersji półokrągłej.

Brodzik powinien być integralnym elementem wyposażenia naszej łazienki. Jeśli będziemy pamietać o wcześniejszym wybraniu odpowiedniego kształtu i wymiaru, z pewnością znajdziemy model idealnie pasujący do posiadanego wnętrza.

Brodzik STANDARD PLUS – od 395 zł brutto
Brodzik PACYFIK – od 643 zł brutto
Brodzik XENO – od 665 zł brutto
Brodzik ABELE – od 915 zł brutto

 

Brodzik kwadratowy Standard Plus z tzw. obudową zintegrowaną

Fot. Sanitec KOŁO

Brodzik półokrągły Pacyfik

Fot. Sanitec KOŁO

Brodzik ceramiczny Xeno

Fot. Sanitec KOŁO

 

Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.

Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS

Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )

{jcomments on}