Jaki natrysk wybrać?

Tempo życia w obecnych czasach sprawia, że długa, odprężająca kąpiel w wannie to często luksus. Na co dzień zwykle decydujemy się na szybki prysznic, przez co oszczędzamy czas, a także wodę i energię do jej ogrzania. Właściwy dobór kabiny i brodzika lub zastąpienie go odpływem liniowym, a przede wszystkim wybór systemu natrysku może jednak zamienić codzienną toaletę w prawdziwą przyjemność. Projektanci firmy Ferro opracowali rozwiązania, które sprostają wymaganiom każdej grupy użytkowników.

Modnym zestawem pojawiającym się ostatnio w naszych łazienkach jest komplet natryskowy z deszczownią w kształcie koła lub prostokąta, często z funkcją masażu, umożliwiający pobudzającą kąpiel w strugach deszczu lub relaks pod słabszym strumieniem. Praktyczną propozycją jest Algeo, który składa się  z baterii z regulatorem ceramicznym, deszczowni i 3-funkcyjnej rączki natrysku, z możliwością łatwego przełączania strumienia wody z deszczowni na prysznic, gdy np. nie chcemy w kąpieli zamoczyć włosów. Deszczownia umocowana jest na łączącym ją z baterią sztywnym drążku. Komplet zawiera też gustowną mydelniczkę oraz rączkę natryskową z systemem easy clean, pozwalającym na łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Jeszcze bardziej interesujący – zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które uczą się samodzielnie korzystać z urządzeń łazienkowych – jest zestaw Trinity. Podobny do Algeo, ale zawierający baterię termostatyczną, której korpus nie nagrzewa się podczas użytkowania. Dodatkowo posiada blokadę gorącej wody safe stop 38?C. Nie tylko chroni ona przed poparzeniem, ale też oszczędza energię potrzebną do podgrzania wody. Jeżeli nie przeprowadzamy remontu, a chcemy jedynie wyposażyć łazienkę w deszczownię i wymienić natrysk, możemy to zrobić bez ponoszenia dużych kosztów. Rondo (z okrągłą głowicą talerzową) i Squerto (z głowicą kwadratową) to przesuwne zestawy natryskowe z deszczownią, które podłączymy do każdej baterii wannowej i prysznicowej. Pokryte elegancką chromowaną powłoką komplety zawierają uchwyty do montażu na ścianie z możliwością regulacji rozstawu, dzięki czemu wykorzystamy już istniejące otwory. W deszczownię zaopatrzony jest również panel natryskowy  Garda II pasujący do wszystkich typów baterii natryskowych i wannowych. Zawiera 3-funkcyjną rączkę natryskową i dużą deszczownię o wymiarach 230 x 180 mm w oryginalnym kształcie. Gdy robimy gruntowny remont łazienki, warto pomyśleć o podtynkowym zestawie natryskowym, w którym elementy podłączeniowe są ukryte w ścianie. Zależnie od upodobań i pozostałego wyposażenia łazienki możemy zdecydować się na natrysk sufitowy okrągły Rotondo o średnicy talerza 220 mm lub kwadratowy Quadro o boku długości 196 mm. Modele te zwracają uwagę nie tylko nowoczesnym designem, ale i solidnością wykonania z wysokiej jakości mosiądzu i zastosowanym przegubem kulowym, umożliwiającym dopasowanie kąta nachylenia talerza do naszych potrzeb.

Osoby, które nie są zainteresowane deszczownią, mogą zdecydować się na praktyczny, niedrogi zestaw natryskowy Nessa z 3 wariantami strumienia wody i oryginalną, przeźroczystą mydelniczką. Użytkowników ceniących rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne na pewno zainteresuje model Doppio VerdeLine pozwalający na ograniczenie przepływu wody do 6,2 litra na minutę, przy zachowaniu komfortu użytkowania. Ponadto trzyfunkcyjna rączka natrysku posiada funkcję ECO, która ogranicza wypływ wody do 1,5 l na minutę.   

Mając do wyboru tak szeroką gamę funkcjonalnych, estetycznych i niezawodnych zestawów natryskowych, pozostaje tylko cieszyć się relaksem w strumieniach wody.

FERRO S.A. (PRESS BOX)