Kabiny prysznicowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Coraz więcej osób rezygnuje z wanien na rzecz kabin prysznicowych. Powodów jest wiele – łatwiejsze wkomponowanie ich zarówno w duże, jak i małe łazienki, czy oszczędność wody. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie w naszej łazience warto przyjrzeć się mu bliżej.

W bogatej ofercie marki KOŁO znajdziemy wiele różnorodnych modeli kabin prysznicowych. Wybierając ten właściwy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość naszej łazienki oraz styl w jakim zdecydowaliśmy się ją zaaranżować. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć kabinę o odpowiednim kształcie, wymiarze, rodzaju otwierania oraz kolorach detali.Która będzie najlepsza?

Wybór właściwej kabiny prysznicowej powinien odbywać się w kilku krokach. Po podjęciu decyzji, że w naszej łazience królować będzie właśnie prysznic powinniśmy zastanowić się nad rodzajem zabudowy. KOŁO proponuje różne rodzaje zabudowy prysznica, które możemy dobrać w zależności od wielkości oraz kształtu naszej łazienki.

– Mając dużą przestrzeń do zagospodarowania najlepiej gdy zdecydujemy się na kabinę narożną np. Akcent Plus. Wnęka prysznicowa może być zamknięta specjalnymi drzwiami Pivot lub Bifold z kolekcji Geo 6. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach, w których chcemy zaoszczędzić przestrzeń dobrym rozwiązaniem jest skompletowanie skrzydła drzwiowego ze ścianką boczną z kolekcji Geo 6 marki KOŁO. Jeżeli nie chcemy rezygnować z wanny możemy zdecydować się na parawan nawannowy Niven lub Atol Plus – mówi Artur Banasiak, Senior Product Manager ds. B&S w Sanitec KOŁO.

Kolejnym krokiem jest ustalenie kształtu kabiny oraz rodzaju jej otwierania. W ofercie marki KOŁO są kabiny o kształcie kwadratowym oraz tzw. półokrągłe. Mogą różnić się nie tylko kształtem i wymiarami, ale również sposobem otwierania drzwi (przesuwne, uchylne, składane), kolorem profili oraz rodzajem wypełnienia ścianek. Z wypełnień możemy wybrać np. szkło przezroczyste, strukturalne, grafit, w paski lub inne nadruki, natomiast z profili aluminiowych  białe, srebrne matowe lub srebrne z połyskiem. Równie ważne są dodatkowe udogodnienia i funkcje, takie jak np. podwójne, łożyskowane kółka w zawieszkach górnych i dolnych, które sprawiają, że drzwi kabin marki KOŁO przesuwają się płynnie i lekko. Wygodne uchwyty oraz sprężynowe, amortyzujące odbojniki pozwalają na ciche i wygodne domknięcie skrzydeł drzwiowych. Czyszczenie kabiny w niektórych modelach ułatwia system wypinania drzwi, a dzięki odpowiednio wyprofilowanym, ergonomicznym uchwytom wewnętrznym i zewnętrznym bez problemu rozsuniemy ścianki kabiny.

Prysznic to nie tylko kabina
Decydując się na prysznic w naszej łazience powinniśmy mieć świadomość, że oprócz kabiny prysznicowej musimy wyposażyć się również w brodzik oraz różne elementy dodatkowe.

– W katalogu KOŁO znajdziemy brodziki kwadratowe i półokrągłe, płytkie i głębokie, które idealnie współgrają z kabinami tej marki.
Jest to szczególnie ważne przy kabinach półokrągłych, gdzie kształt kabiny i kształt brodzika muszą do siebie idealnie pasować. Na koniec jeszcze tylko drobiazgi, które ułatwią kąpiel –   koszyczek na mydło lub żel wewnątrz kabiny, haczyk lub uchwyt na ręcznik obok wejścia –  i wszystko gotowe – dodaje Artur Banasiak.

Sanitec KOŁO oferuje wybrane kabiny prysznicowe w opcji ze specjalną powłoką Reflex KOŁO, mającą na celu zapobieganie nadmiernemu osadzaniu się na powierzchni szkła kamienia i nieczystości. Codzienna pielęgnacja powierzchni pokrytej powłoką sprowadza się do przetarcia jej delikatną ściereczką lub gąbką nasączoną łagodnymi środkami czyszczącymi. Powierzchnia dzięki temu pozostaje czysta, błyszcząca i gładka.

Montujemy kabinę prysznicową
Po dokonaniu wyboru oraz zakupie naszej wymarzonej kabiny prysznicowej nie pozostaje nam nic innego jak tylko jej właściwy montaż. Pomoże w tym dokładne zapoznanie się z instrukcją montażu oraz kilka praktycznych porad. Kabinę wygodnie jest składać w dwie osoby. Jako pierwszy zawsze montujemy brodzik. Należy uszczelnić silikonem sanitarnym miejsce styku brodzika ze ścianą. Powierzchnia na którą nakładamy silikon powinna być czysta i sucha, aby silikon dobrze do niej przywarł. Cenną wskazówką jest również oklejenie krawędzi kabiny i brodzika papierową taśmą przed uszczelnianiem – dzięki temu brodzik i kabina pozostaną czyste. Po zamontowaniu kabiny nie zaleca się korzystania z niej przez kolejne 24 godziny.

 – Musimy pamiętać, że niezwykle ważne, dla właściwego użytkowania kabiny, jest odpowiednie wypoziomowanie zarówno jej, jak i brodzika. Profile przyścienne należy zainstalować w odpowiedniej (podanej w instrukcji) odległości od krawędzi brodzika. Ołówkiem zaznaczamy poprzez wywiercone w profilu otwory jego pozycję na ścianie, a następnie ostrożnie zdejmujemy profil ze ściany i odstawiamy na bok. Kolejne szczegółowe kroki znajdziemy już w instrukcji – instruuje Artur Banasiak.

Właściwie dobrana oraz zamontowana kabina będzie nam służyć przez lata. Wybór jest ogromny, a wprowadzane przez markę KOŁO rozwiązania techniczne sprawiają, że ich użytkowanie jest coraz wygodniejsze, a przez to również przyjemniejsze. Dzięki temu możemy na co dzień cieszyć się z ożywczych, regenerujących oraz relaksujących właściwości, jakie da nam tylko prysznic.

Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

 


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek. Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku, Mińsku Mazowieckim oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.

Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).

Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrodę „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2008, medal Przyjaciel Integracji oraz tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / 25 stycznia 2010

Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )

{jcomments on}