Kolacja z Ewą Wachowicz – fundusze na łódzkie szpitale zebrane

Podczas Kolacji Charytatywnej z cyklu „Przyjaciele Gotują”, której partnerem była polska firma Deante, udało się zebrać fundusze na zakup sprzętu do trzech łódzkich placówek medycznych. Gwiazdą wydarzenia i autorką kolacji dla ponad 300 gości była Ewa Wachowicz – producentka i dziennikarka telewizyjna, jurorka programu Top Chef.

VIII Kolacja Charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciele Świata odbyła się 4 czerwca w hotelu andel’s w Łodzi. Zgromadzeni goście ze świata biznesu, nauki, środowisk artystycznych i medialnych mieli okazję spróbować smakowitych dań skomponowanych przez Ewę Wachowicz, autorkę programów i książek kulinarnych, która wzbogaciła menu o sezonowe owoce i warzywa. Na przystawkę podano płatki łososia z zielonymi szparagami oraz consomme szparagowe z cielęciną. Następnie goście mogli skosztować perliczki marynowanej w cydrze, podanej m.in. z kalafiorowym puree i rabarbarem. Kolację zwieńczył delikatny deser – kruszona beza z truskawkami, sosem lawendowym i ciasteczkiem owsianym.

Głównym punktem wieczoru była licytacja charytatywna, którą poprowadziły: aktorka Elżbieta Romanowska z tancerką, Agnieszką Kaczorowską. Uczestnicy licytowali m.in. koszulkę z autografami Polskiej Reprezentacji Tenisa Ziemnego, strój tenisowy Caroline Woźniacki czy piłkę siatkową z podpisami zawodników Reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata z 2014 r. Podczas wieczoru Ewa Wachowicz otrzymała statuetkę Amicus, którą Stowarzyszenie Przyjaciele Świata honoruje osoby wrażliwe i otwarte na potrzeby ubogich, chorych i potrzebujących.

– Udział w wydarzeniu, którego celem było zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego, ratującego dzieci i dorosłych to dla nas zaszczyt i wielka przyjemność. Od lat staramy się wspierać osoby potrzebujące i ubogie, w szczególności dzieci, poprzez udział w różnorodnych działaniach charytatywnych. Cieszy nas także fakt, iż środki zostaną przekazane placówkom zlokalizowanym w Łodzi, skąd wywodzi się nasza firma – mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu Deante.

Środki zebrane podczas VIII edycji kolacji charytatywnej zasilą fundusze przeznaczone na zakup przenośnej sztucznej nerki do dializ na rzecz Kliniki Pediatrii, Immunologii i Nefrologii ICZMP w Łodzi, jedynego takiego urządzenia w łódzkich szpitalach pediatrycznych, a także szybkiego analizatora medycznego dla oddziału intensywnej terapii Szpitala Zakonu Bonifratów św. Jana Bożego w Łodzi oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla Centrum Medycznego im. dr. Wacława Łęckiego.

Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)