Krakowski MediaMarkt rozdaje wrzosy

MediaMarkt wraz z Galerią Solvay Park zachęcają mieszkańców Krakowa i okolic do oddawania elektrośmieci do recyklingu. W dniach 6-10 września przed Galerią Solvay Park pracownicy MediaMarkt będą rozdawać sadzonki wrzosów w zamian za przyniesione elektrośmieci.

Z problemem elektrośmieci każdy z nas spotyka się  na co dzień, coraz częściej wymieniamy urządzenia na nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Dlatego bardzo istotne jest właściwe zagospodarowanie zużytych sprzętów tak, aby odzyskać z nich to, co przydatne i utylizować to, co może szkodzić środowisku i nam samym. Po wyrzuceniu takich odpadów do śmietnika zawarte w nich substancje takie jak ołów, rtęć, kadm czy chrom stają się realnym zagrożeniem dla środowiska i naszego zdrowia. Jeden telefon komórkowy może skazić duże ilości wody i gleby. Związki rtęci zawarte w jednej baterii mogą zanieczyścić aż metr sześcienny gleby lub 400 litrów wody. Trującą rtęć zawierają także świetlówki, których w Polsce zużywamy rocznie ok. 30 ml sztuk. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że np. aż 90 proc. zużytej świetlówki można wykorzystać do produkcji nowej.

Jak szacuje ONZ, na całym świecie co roku przybywa aż 50 milionów ton elektrośmieci. Jeżeli trafią one do odpowiedniego miejsca, mogą zostać poddane procesom recyklingu. Jednak świadomość skutków zaśmiecania planety takimi odpadami jest wśród konsumentów wciąż niewystarczająca.

MediaMarkt jako dystrybutor urządzeń elektrycznych i elektronicznych bardzo powaĹźnie podchodzi do tematu ekologii. We wszystkich sklepach sieci moĹźna bezpłatnie oddać zuĹźyty sprzęt, zgodny z asortymentem, niezaleĹźnie od jego gabarytĂłw – nawet jeśli nie zakupiło się nowego. Zebrane w ten sposĂłb urządzenia zostają bezpiecznie zutylizowane lub przetworzone w przeznaczonych do tego zakładach. – mĂłwi Piotr Kasprzyk, dyrektor sklepu MediaMarkt w Galerii Solvay Park – KaĹźdy z nas w codziennym Ĺźyciu moĹźe podejmować proste, konsekwentne działania, ktĂłre mają realny wpływ na przyszłość naszej planety.

W celu promowania proekologicznych postaw konsumenckich MediaMarkt we współpracy z Galerią Solvay Park przy ul. Zakopiańskiej 105 w Krakowie przygotował specjalną akcję „Wymień stare urządzenia na rośliny do sadzenia”. Od czwartku 6 września do poniedziałku 10 września pracownicy MediaMarkt będą rozdawać sadzonki wrzosów w zamian za  przyniesienie elektrośmieci.

Zasady akcji:

  • 2 kg elektrośmieci= 1 sadzonka wrzosĂłw
  • 4 kg elektrośmieci = 2 sadzonki wrzosĂłw
  • 6 kg elektrośmieci= 3 sadzonki wrzosĂłw
  • elektrośmieci powyĹźej 7 kg = 4 sadzonki wrzosĂłw

Regulamin akcji u organizatora.

MediaMarktSaturn Polska
press box