KRISPOL wspiera edukację dzieci z SOS WIOSKI DZIECIĘCE

„Okno z widokiem na przyszłość” to nazwa nowego projektu uruchomionego przez KRISPOL wspólnie ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.

Nazwa projektu nie jest przypadkowa. KRISPOL od 2 lat angażuje się w wymianę starych okien w SOS Wioskach Dziecięcych. Z nowych okien korzystają już mali mieszkańcy najstarszej Wioski SOS w Biłgoraju, dzieci w Siedlcach, a od grudnia 2017 roku także mieszkańcy Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Sindbad” w Ustroniu.

To wymiana okien zainspirowała nas do powstania projektu „Okno z widokiem na przyszłość”. Jesteśmy świadomi problemu nierównych szans wśród dzieci i chcemy przyczynić się do ich zniwelowania. Wiele dzieci trafiających do opieki zastępczej musi zmierzyć się z nadrobieniem sporych zaległości w edukacji. To często efekt trudnych doświadczeń we wczesnym dzieciństwie. Za główny cel postawiliśmy sobie pomoc w zapewnieniu równego startu w dorosłość – mówi Katarzyna Kozłowska, Kierownik Marketingu, KRISPOL.

W ramach projektu przez cały rok firma będzie przekazywać granty na zajęcia pedagogiczne, pomoc w edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć dla najmłodszych podopiecznych z czytania, liczenia i pisania.

Nasi podopieczni to dzieci porzucone i osierocone, bardzo często zaniedbane nie tylko pod względem emocjonalnym czy zdrowotnym, ale takĹźe edukacyjnym. Dlatego potrzebują stałego wsparcia: zajęć wyrĂłwnawczych, korepetycji, specjalistycznych terapii. Po to by mogły się rozwijać i uczyć jak wszystkie inne dzieci. Pracownicy KRISPOL juĹź dwukrotnie pokazali nam swoje zaangaĹźowanie podczas „Akcji Mikołaj”. Teraz, przy okazji Dnia Dziecka, zaskoczyli nas przyznaniem grantĂłw finansowych. To piękny prezent. Jesteśmy za niego ogromnie wdzięczni, bo dzięki takiej pomocy moĹźemy wychowywać naszych podopiecznych na samodzielnych i szczęśliwych ludzi – mĂłwi Barbara Rajkowska dyrektor krajowa Stowarzyszenia.

Pomoc podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce to w tej chwili jeden z najważniejszych celów odpowiedzialności społecznej KRISPOL. Jesteśmy dumni z dotychczasowego partnerstwa ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. Mamy nadzieję, że projekt „Okno z widokiem na przyszłość” pomoże zapewnić równe szanse na starcie w dorosłość oraz odkryć skrywane dotąd talenty – podsumowuje Katarzyna Kozłowska.


KRISPOL jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Firma jest obecna w branży budowlanej od ponad 25 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

KRISPOL
press box